MIKROúvery od OTP banky

OTP Banka Slovensko ponúka zaujímavý bankový produkt. OTP EÚ MIKROúvery sú úvery, ktoré sú dostupné pre živnostníkov alebo malé spoločnosti s ručením obmedzeným. OTP banka ponúka výhodné podmienky pre získanie finančných prostriedkov až do výšky 25 000 EUR.

 

Tento typ financovania je špecifický tým, že využíva záruky poskytnuté v rámci Európskeho nástroja mikrofinancovania Progress zriedeného EÚ.

 

Výhody OTP EÚ MIKROúverov sú nepopierateľné. Vďaka záruke EÚ sú pre podnikateľov dostupnejšie a ich vybavenie nie je potrebné množstvo byrokracie. Veľkou výhodou je aj fakt, že úver záujemcovia nemusia zabezpečovať majetkom. Oproti iným úverom pre podnikateľov majú nižšiu úrokovú sadzbu a možnosť splácania až šesť rokov.

 

Rozlišujeme dva typy OTP EÚ MIKROúverov :

-financovanie prevádzky

Tieto finančné zdroje môže záujemca použiť na zaplatenie faktúr za tovar, materiál a služby.

Tento typ úveru je potrebné splatiť do troch rokov. Podnikatelia ho môžu získať jednorazovo bez dokladovania účelu. V prípade SZČO banka nevyžaduje zabezpečenie majetkom.

 

– financovanie dlhodobých investícií

Tento typ úveru je vhodný na splácanie investícií a je možné splácať ho až šesť rokov. Investičný úver môžu podnikatelia získať jednorazovo alebo ho môžu čerpať postupne. Tento úver je bezúčelový, a preto nie je potrebné dokladovať na čo chce záujemca poskytnuté finančné prostriedky použiť. Taktiež je možnosť refundovať dodávateľské faktúry, ktoré nie sú staršie ako 6 mesiacov. Pri právnických osobách je potrebná ručiteľská listina vlastníka.
V oboch uvedených úveroch je možné získať až 25 000 EUR. Spôsob splácania je možné formou anuitných alebo lineárnych splátok.

 

banka-otp

 

Kto môže získať výhodný MIKROúver?

Záujemca o úver musí byť podnikateľ alebo firma so sídlom na území Slovenskej republiky, kde podniká minimálne dvanásť mesiacov. Ročný objem tržieb nesmie presiahnuť jeden milión EUR. Taktiež subjekt, ktorý sa uchádza o tento typ úveru nesmie zamestnávať viac ako desať zamestnancov.

 

eu-logo

 

Firma alebo živnostník nesmú mať záväzky po lehote splatnosti voči štátnym a finančným inštitúciám. Taktiež nesmie byť účastníkom žiadneho súdneho sporu. Banka neposkytuje tento typ úveru firmám, ktoré podnikajú v oblasti tabakového priemyslu, hazardných hier, výrobe a obchodovaniu so zbraňami, v oblasti ľudského klonovania a podobne.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(Oznámkuj článok)
Loading...