Pôžička pred výplatou ihneď aj bez registra. Aká je najlepšia

Môže sa to stať aj vám. Vrátite sa z dovolenky a zistíte, že sa vám pokazila práčka. Ale čo teraz? Na dovolenke ste minuli veľa peňazí a nerátali ste už so žiadnymi väčšími výdavkami. Ale práčku treba opraviť a do výplaty vám zostáva ešte 10 dní. Čo teraz?

Nečakané výdavky nie sú ničím nezvyčajným. A keď sa ich nakopí viacero, finančné problémy sa dostavia takmer určite. Môže sa napríklad stať, že potrebuje dať auto neplánovane do servisu a nemáte finančnú rezervu. Alebo že ste stratili telefón a potrebujete obratom nový. A čo ak príde vyúčtovanie elektriky? Vtedy potrebujete peniaze na vysporiadanie nedoplatku.

 

 

Samozrejme, vždy je dobré mať pre takéto prípady určitú finančnú rezervu. Pre niekoho to ale vôbec nie je jednoduché. Najme ak žije od výplaty do výplaty. Práve preto vnikol v bankách a finančných inštitúciách produkt, ktorý sa ľudovo nazýva Pôžička pred výplatou. Ide vlastne o klasickú pôžičku, pri ktorej je doba splatnosti skrátená na pár dní. Väčšina pôžičiek pred výplatou má splatnosť v rozmedzí od 7 do 30 dní.

Akcia: Pôžička 200€ okamžite

 

Výhody úveru na 30 dní

Ako každý finančný produkt, tak aj krátkodobá pôžička má svoje výhody a nevýhody. Poďme sa najskôr pozrieť na výhody.

Prvou výhodou je rýchlosť. Pôžičky do výplaty sú naozaj rýchle. Finančné inštitúcie (banky, nebankovky, súkromní investori ) vedia, že ľudia potrebujú peniaze iba na pár dní, ale zato veľmi rýchlo. Preto tomu prispôsobili aj schvaľovací proces, ktorý je veľmi jednoduchý a takmer automatický. Často môžete mať takýto úver vybavený, schválený a aj vyplatený v priebehu pár minút. Takúto pôžičku tiež môžeme označiť ako okamžitú.

Druhou výhodou je transparentnosť. Pri klasickej pôžičke splácame mesačne určitú časť a často ani nevieme, o koľko pôžičku preplatíme. Pri krátkodobých finančných produktoch úverového typu, ktoré majú splatnosť do 30 dní, presne vieme, koľko preplatíme. Ak si napríklad požičiame 200 eur a vieme, že po mesiaci budeme musieť vrátiť 230 eur, vieme si ľahko vypočítať koľko preplatíme.

Treťou výhodou je minimum papierovania. Ak totiž potrebujeme pôžičku ihneď, nemôžeme strácať čas dokladovaním príjmu, svojej bonity a podobných vecí. Z tohto dôvodu je často možné získať pôžičku aj v prípade, že nemáte oficiálny papierový príjem alebo máte záznam v registri.

 

Štvrtou výhodou je forma zjednania pôžičky. Z dôvodu čo najrýchlejšieho vybavenia sa žiadosti vypisujú cez internet alebo prostredníctvom SMS. Pri online pôžičke cez internet len vyplníte formulár, systém ho vyhodnotí a vy už len dostanete peniaze. Ak nenastane nejaká chyba a je pracovný deň, peniaze môžete mať už v priebehu niekoľkých minút na svojom účte. V prípade SMS pôžičky to je podobné. Napíšete SMS v presnom tvare, ktorý bude obsahovať vaše osobné údaje a číslo účtu. Potom opäť automatický systém vyhodnotí vašu žiadosť a peniaze vám v prípade schválenia zašle tak isto v priebehu minút, prípadne hodín.

 

Takže ešte raz v skratke. Pôžičky pred výplatou sú:

  1. Rýchle
  2. Bez skúmania registra
  3. Bez dokladovania príjmu
  4. väčšinou ich vybavíte z pohodlia domova

Je už takmer pravidlom, že pri tomto druhu úveru môžete peniaze použiť na čokoľvek a nepotrebujete ručiteľa. Takže toľko k výhodám tohto typu krátkodobého úveru.

 

Nevýhody

Pri pôžičkách pred výplatou môžeme hovoriť o dvoch základných nevýhodách, ktorými sú charakteristické. Prvou je nízky objem peňazí, tou druhou relatívne vysoká RPMN (ročná percentuálna miera nákladov.)

Nízkym objemom peňazí máme na mysli hornú hranicu, o ktorú môžete požiadať. v 90% prípadov je to 200 až 300 eur. V určitých situáciách, ak žiadate opakovane, tak o trochu viac. Keď sa na to na prvý pohľad pozrieme, nie je to veľa. Ak sa nad tým zamyslíme zistíme, že väčšie sumy by asi neboli na mieste. S najvyššou pravdepodobnosťou by ľudia napríklad 1000 € asi za mesiac nenašporili a neboli ich schopný vrátiť. Pre vyššie sumy sú určené klasické pôžičky s dlhšou dobou splatnosti.

A čo úroky a poplatky? Áno, keď si ich prepočítame na percentá, tak nám bude vychádzať celkom vysoký úrok. Ale to len preto, že je pôžička na veľmi krátku dobu a ročná percentuálna miera nákladov sa počíta na rok. Ale samozrejme, je pravda, že poplatky patria skôr k tým vyšším. Treba si dobre zvážiť, či sa vám pôžička oplatí. Niekedy je lepšie nejako to do výplaty pretrpieť a odoprieť si aj dôležité veci.

 

 

Pozor na začarovaný kruh

Dávajte si veľký pozor, aby ste nespadli do začarovaného kruhu. Ak si požičiate peniaze na pár dní, potom ich po výplate vrátite, asi vám budú čoskoro zase chýbať. A preto je možné, že si zase požičiate. A tak stále dokola a dokola. Začarovaný kruh. Dostať sa z neho je ťažšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

 

Alternatívy k pôžičke

Pôžička nie je jediný spôsob, ako získať peniaze na pár dní. Môžete napríklad navštíviť záložňu, ktorá vám dá peniaze za protihodnotu, ktorú tam prinesiete. Napríklad telefón, hodinky. Ak po pár dňoch vrátite peniaze navýšené o poplatok, založený predmet vám vrátia. Poplatky v záložni sú ale veľmi vysoké a skoro vždy vychádza lepšie klasická pôžička pred výplatou.

 

Aj rodina vám vie pomôcť

Ešte skôr, ako požiadate nejakú banku alebo nebankovú spoločnosť o peniaze, zvážte oslovenie rodiny alebo priateľov. Možno sa hanbíte alebo vám to je trápne, ale vždy je táto alternatíva lepšia ako platenie úrokov a poplatkov. Rodina a priatelia pochopia, keď sa o 3 dni so splatením pôžičky omeškáte. Banka ani nebankovka nemá zľutovanie.

 

 

Akú pôžičku do výplaty?

Ak zvážime všetky pre a proti, s kľudným srdcom môžem odporučiť asi iba Pôžičkomat. Prečítajte si viac o tejto pôžičke v recenzii Tu alebo si pozrite viac info priamo na stránkach pozickomat.sk .

Ak by ste ale chceli klasickú pôžičku, ktorú tiež dostanete veľmi rýchlo, tak vyskúšajte web www.europozicka.sk. Peniaze budete mať tiež do 24 hodín na svojom účte, ale s výhodnejším úrokom.

 

Vyskúšajte Pôžičkomat. Bezpečná pôžička

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:30, priemer: 3,13 z 5)
Loading...