Pôžička na exekúciu nie je správnym riešením

Ak ste sa ocitli v zlej finančnej situácii a vaše dlhy alebo iné záväzky spôsobili, že ste zaťažení exekúciou, dá sa povedať, že vaša situácia je mimoriadne kritická. Ak exekúciu spustilo nesplácanie pôžičiek od nebankových spoločností, ktoré sú charakteristické neúmerným úročením, je to pre vás kruté poučenie. Samozrejme, exekúcia môže byť uvalená aj na ľudí, ktorí prestali platiť výživné, rôzne hypotéky a iné finančné záväzky.

 

Určite sa neopláca počas exekúcie začať čerpať ďalšiu pôžičku. Ak by ste si chceli počas exekúcie zobrať ďalšiu pôžičku, bolo by to ako prilievanie oleja do ohňa. Seriózne spoločnosti ľuďom v exekúcii v žiadnom prípade pôžičky neposkytujú. Ak máte viacero hypoték od viacerých spoločností, dobrou voľbou býva zlúčiť ich dokopy. Vaše výdavky sa stanú prehľadnejšími a oslobodené od niektorých poplatkov.

 

Nesplácanie úveru ako dôvod exekúcie

Exekúcia číha v iných oblastiach. V prípade, že čerpáte spotrebný úver a prestanete ho splácať, banka vám zašle viacero upomienok. Zvyčajne je každá upomienka spoplatnená, jej výška môže dosahovať aj 50 EUR. V prípade nesplácania sa Vám navýšia výdavky aj o tieto náklady. Niektoré banky zasielajú informačné SMS správy alebo upomienky zasielajú vo forme listovej zásielky. Ako sme spomínali, všetky tieto úkony majú banky, ale i nebankové spoločnosti vo svojich cenníkoch vyčíslené. Počet upomienok, po ktorých spoločnosti alebo banky posúvajú dlžobu exekútorovi je odlišný. Nanešťastie, v prípade, ak čerpáte hypotekárny úver, ktorý ste si vybavili za účelom kúpy nehnuteľnosti, je situácia kritickejšia. Banky po odignorovaní viacerých upomienok a výziev pristupuje k nepopulárnemu kroku dražby. Ak totiž predpokladá, že dlžobu nebudete môcť ďalej splácať. Aj pri nákupe, napríklad elektroniky sa môžete dostať do problémov. Smutne známe príklady nesplácania televízie pripravili niektoré rodiny o majetok. Oproti bankám, spoločnosti, ktoré ponúkajú splátkový predaj spotrebného tovaru pristupujú ku exekučným konaniam pomerne rýchlo.

 

Dôvodov na exekúciu je veľa

Do problémov sa môžete dostať aj kvôli podlžnostiam voči sociálnej, či zdravotnej poisťovni.

Obdobne konajú aj spoločnosti, ktoré poskytujú elektrickú energiu, plyn a vodu. Po nesplatení faktúry sa môžete očakávať upomienkové konanie. Ak na upomienky nereagujete a nepokúšate sa dohodnúť na splátkovom kalendári, spoločnosti pohľadávky zvyčajne posúvajú tretím, externým firmám. Ak nespolupracujete ani s nimi, zvyčajne dochádza k začiatku exekučného konania.

Ak ste dlžníkom poskytovateľa telefonických služieb, je konanie taktiež veľmi rýchle. Zvyčajne už do dvoch dní od nezaplatenia faktúry prichádza upomienka.

 

Zachovajte kľud

Ak sa ocitnete v problémoch, snažte sa vaše záväzky zosumarizovať a vyčísliť dlžnú sumu. Veľmi dôležité je nepodliehať panike. V mnohých mestách poskytujú právnické kancelárie alebo neziskové spoločnosti bezplatné poradenstvo, ako konať v prípade exekúcie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(Oznámkuj článok)
Loading...