Požičajte si len toľko, koľko potrebujete

Ak potrebujete novú umývačku riadu, práčku alebo iný spotrebný tovar, požičajte si len toľko, koľko je nevyhnutné. Pred samotným požičiavaním sa zamyslite, či je vôbec nutné kupovať novú práčku alebo iný spotrebič. Ak sa vám zdá len zastaraný, ale pri tom plní všetky funkcie a funguje bezchybne, nie je dôvod meniť spotrebiče len preto, že by ste chceli modernejší, inú farbu a podobne. Ak si chcete príbytok zmodernizovať môžete si každý mesiac určitú finančnú čiastku odkladať dopredu a potom si môžete zakúpiť to, na čo máte.

 

 

Obráťte sa na banku

Samozrejme, v niektorých prípadoch sa človek požičaniu peňazí nevyhne. Ak si nechcete požičiavať od vašich blízkych môžete siahnuť po pôžičke z banky. Je pochopiteľné, že v prípade nečakanej nepriaznivej udalosti si človek musí požičať peniaze. Avšak aj na mnohé nečakané udalosti sa dá pripraviť. Dnes už poisťovne ponúkajú poistenie takmer na čokoľvek. Poistiť si môžete domáce spotrebiče, auto, nehnuteľnosť, zvieratá a podobne. Vďaka poisteniu sa bude môcť cítiť bezpečnejšie a prípade nečakanej udalosti vám poisťovňa uhradí všetky škody. Ak ste poistení vy, i váš majetok a odkladáte si finančné prostriedky na termínovaný účet nemali by ste mať v prípade nepriaznivej životnej situácie výrazné problémy.

 

Požičiavajte si z rozvahou

Avšak ak momentálne nedisponujete žiadnymi usporenými finančnými prostriedkami dobre si rozmyslite koľko si potrebujete požičať. Nepožičiavajte si ani o euro na viac. Ak potrebujete splatiť nejaký nedoplatok alebo záväzok, požičajte si iba sumu, na ktorý je vystavený. Čím vyššia suma, tým dlhšie splácate úroky. A vaše vynaložené prostriedky sa zvyšujú.

 

 

Tipy pri výbere pôžičky

Banky by sa mali ku svojim klientom zachovávať seriózne, avšak pred samotným výberom banky si porovnajte ich poplatky, rôzne podmienky písané zmenšeným písmom a porovnajte ich s konkurenčnými ponukami. Snažte sa vyhnúť založeniu vašej nehnuteľnosti alebo požičiavaniu za pomoci veriteľa. Predídete tak zbytočným komplikáciám. Ak ste si už vybrali banku, u ktorej chcete žiadať o pôžičku, vyberte sa do nej až vtedy keď budete mať všetko ujasnené. Ako dlho ste ochotní splácať, na čo finančné prostriedky potrebuje, či splácanie pôžičky nadmerne nezaťaží váš rodinný rozpočet. Do banky by ste mali vstupovať s tým, že už máte vybranú sumu, ktorú by ste si radi požičali. Odborníci neodporúčajú vstupovať do banky s tým, že ešte sami neviete, koľko si chcete požičať. Ľahko sa vám môže stať, že váš ochotný personál nahovorí na takú výšku pôžičky, ktorú ste vlastne ani nechceli.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(Oznámkuj článok)
Loading...