Platba kartou vás ochráni pred krachom cestovky

Všeobecná úverová banka vo februári tohto roku vydala tlačovú správu, ktorá obsahuje praktické informácie pre dovolenkárov. Ľudia, ktorí využívajú na sprostredkovanie dovolenky cestovné kancelárie, sa budú môcť cítiť bezpečnejšie. Pozrite sa prečo.

 

Pri kúpe dovolenky prostredníctvom cestovnej kancelárie klienti využívajú rôzne zľavy. Či už akcie  last minute alebo first moment. Práve druhá spomenutá, first moment, môže zákazníkov v niektorých prípadoch zneistiť. Akcia first moment totiž znamená, že klient si kupuje zájazd až niekoľko mesiacov dopredu. Strach a obavy môžu prameniť z toho, že za tak dlhú dobu môže cestovná kancelária vyhlásiť krach. S riešením prišla Všeobecná úverová banka. Klientom ponúka možnosť využiť jednoduchú úhradu zájazdu prostredníctvom zájazdovej platobnej karty.

 

Ako to funguje

I keď každá cestovná kancelárie je povinná byť poistená proti insolventnosti, v prípade, že sú postihnutí viacerí klienti, nemusí toto poistenie pokryť všetky náklady s tým súvisiace. V takom prípade cestovná kancelária nie je schopná vyplatiť všetkých poškodených klientov.

 

Platba kartou

 

Bezplatná ochrana sa dá získať rýchlo. Stačí ak klient pri platbe zájazdu použije zájazdovú platobnú kartu od Všeobecnej úverovej banky. Princíp platby spočíva v tom, že ak klient zaplatí za zájazd, teda za službu a tá mu nebude poskytnutá, teda zájazd sa neuskutoční, môže platbu reklamovať. V banke môže podať žiadosť o reklamáciu z dôvodu nedodania služby či tovaru. Ak klient splní všetky podmienky a reklamácia mu bude uznaná, získa všetky vynaložené finančné prostriedky naspäť.

 

Ale pozor, táto reklamácie je uskutočniteľná iba v prípade, že krach cestovnej kancelárie nastane ešte pred odjazdom na zájazd. Ak príde k úpadku cestovnej kancelárie počas daného pobytu, reklamácia nie je možná.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 5,00 z 5)
Loading...