Refinancovanie úverov

Refinancovanie úverov je veľmi populárnou témou posledných mesiacov. Poskytovatelia pôžičiek sa takýmto spôsobom snažia získať klientov konkurenčných spoločností tým, že im ponúknu lepší úrok, nižšie splátky alebo inú výhodu. My si dnes o refinancovaní úverov povieme viac. Pozrieme sa na to:

 

 

Pre koho je refinancovanie výhodné

Prvou otázkou, ktorú by ste si mali v súvislosti s refinancovaním položiť je, či sa vám to oplatí? Nízke úrokové sadzby a nižšie splátky môžu vyzerať lákavo ale môžu byť popritom nevýhodné. Vždy záleží od viacerých faktorov. V prvom rade je treba brať do úvahy charakteristiku úveru (úverov), ktorý chcete splatiť. Musíte sa pozrieť, koľko ste si požičali, koľko splácate, akú máte výšku úroku, koľko vám ešte zostane splatiť a hlavne to, koľko vás bude v konečnom dôsledku pôžička stáť. Dôležitá je aj informácia o podmienkach predčasného splatenia pôžičky. Ideálne je, ak máte možnosť splatiť zostatkovú časť bez poplatku za predčasné splatenie.

Druhým faktorom, ktorý vstupuje do rozhodovacieho procesu sú podmienky úveru na refinancovanie. Aj tu je najdôležitejším ukazovateľom celková výška splátok, ktorú bude treba uhradiť. Ukážeme si to na nasledovnom príklade.

 

Čerpanie pôžičky bez refinancovania

Pôvodná pôžička 1000€
Úrok 13 %
Preplatíte 450€
Celková cena 1450€

 

 

Čerpanie pôžičky s refinancovaním

 

Pôvodná pôžička 1000€
Úrok 13%
Pôžička na refinancovanie 500€
Úrok 7 %
Predčasné splatenie pôvodnej pôžičky 500€
Preplatíte pri prvej pôžičke 150€
Preplatíte pri refinancovaní 100€
Celková cena 1250€
Ušetríte 200

 

 

Ako vidíte na predchádzajúcom príklade, pri rozhodovaní o výhodnosti alebo nevýhodností pôžičky na refinancovanie je dôležité brať do úvahy celkovú cenu a ušetrené peniaze. Pre niekoho ale môže byť rozhodujúci iný faktor, napríklad výška splátky. Ak nestíhate splácať pôžičku, možno vám pomôže refinancovanie úverom s nižšou splátkou, pri ktorom neušetríte. Je to len na vás. Je ale dôležité, aby ste si úver na refinancovanie brali z dôvodu, ktorý je pre vás dôležitý a nie preto, že vás o tom presvedčili marketingové aktivity niektorej finančnej spoločnosti.

 

Kedy nie je pôžička na refinancovanie výhodná?

Niekedy sa človek môže dostať do situácie, kedy pôvodnú pôžičku nestíha splácať a zvažuje, že využijete refinancovanie a situáciu si uľahčí. Často sú ľudia v takejto situácii pod veľkým časovým tlakom a siahnu aj po nevýhodnom úvere, ktorý ich situáciu len zhorší. Ak máte úver v banke a viete, že budete mať problém so splácaním, nesiahnite po nebankovej pôžičke. Banka je tolerantná, snaží sa hľadať riešenie a určite s ňou nájdete spoločnú reč. Nebankovky sa s vami nebudú dohadovať a omeškania riešia cez exekútora.

 

Kto poskytuje konsolidáciu úverov?

Existuje viacero spoločností, ktoré poskytujú pôžičku určenú na splatenie iných úverov. My vám ukážeme dve pôžičky, o ktorých si myslíme, že sú najvýhodnejšie. Majú nízky úrok, vysokú schvaľovateľnosť a sú seriózne.

 

Sberbank pôžička

Od 1000 do 25000 eur
Úrok od 8,9%
Bez potvrdenia o príjme
Bez dokladovania účelu
Bez ručiteľa a zakladania nehnuteľnosti

Online žiadosť Sberbank

 

VÚB pôžička

Od 1000 do 5000 eur
Pre zamestnancov aj SZČO
Na čokoľvek
Vyplatenie do 24 hodín

Online žiadosť VÚB

 

 

Toto boli 2 pôžičky, o ktoré môžete zažiadať aj online. Ak vyplníte obe žiadosti, získate 2 ponuky šité na mieru a budete si môcť porovnať, koľko ušetríte. Samozrejme obe online žiadosti sú nezáväzné a ich vyplnením sa k ničomu nezaväzujete.

Ak by vám to v bankovom sektore nevyšlo a potrebujete rýchlo peniaze, vyskúšajte aj online žiadosť od odborníka na nebankové pôžičky Total Money. Pravdepodobnosť, že získate túto pôžičku je takmer 100 percentná. Klikni pre viac informácií o pôžičke.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 5,00 z 5)
Loading...