Kto poskytuje pôžičky bez nahliadnutia do registra

V registri dlžníkov sa môžete ocitnúť už po nezaplatení jednej splátky Vašej pôžičky. Môžete sa dostať na takzvanú “čiernu listinu” a v tomto prípade Vám väčšina bánk nepožičia finančné prostriedky. Nechcú podstúpiť  riziko
že nebudete riadne splácať svoju pôžičku, a  pretože si v takýchto registroch overujú dlžníkov. V niektorých prípadoch
aj v sociálnej a zdravotnej poisťovni. Register obsahuje totožnosť dlžníka a výšku nesplatenej sumy. Tieto údaje sú volne dostupné na internete. Ostatné informácie ako napríklad výška splátok, ručenie a ostatné informácie nájdete iba vtedy, ak požiadate Národnú banku Slovenska o výpis z registra dlžníkov.

Pôžičky bez nahliadnutia do registra dlžníkov Vám poskytne jedine nebanková inštitúcia. Nemusíte sa obávať
vysokých úrokov, prípadne vysokých poplatkov za vybavenie. Nevýhoda pri pôžičkách bez registra je väčšinou
nutnosť ručiť, alebo predložiť účel. Taktiež je problémové získať vysokú pôžičku, suma sa pohybuje iba v
pár tisícoch eur.

 

Kde si môžete vybaviť pôžičku, ak máte záznam v registry?

Provident

Provident poskytuje pôžičky bez nahliadnutia do registra a taktiež bez ručitela. Nepotrebujete dokladovať ani účel. Výška pôžičky sa pohybuje od 160 € do 2 300 €. Splatnosť je 60 až 100 týždnov. Túto pôžičku je možné vybaviť online na webovej stránke provident.sk, alebo telefonicky na čísle 0850 111 104. V prípade ak si chcete vybaviť pôžičku v Providente, budete potrebovať doklad totožnosti, potvrdenie o Vašom trvalom bydlisku a doklad o pravidelnom príjme.

 

Ferratum

Rýchla pôžička od Ferratum sa pohybuje v sumách už od 50 € až do výšky 350 €. RPMN – teda ročná percentuálna miera nákladov je aktuálne vo výške 33%. Túto pôžičku si môžete vybaviť online vyplnením jednoduchého formulára, kde vyplníte základné údaje a keďže sa jedná o pôžičku pri ktorej musíte ručiť, je potrebné zvoliť si ručiteľa. Máte na výber osobného ručiteľa, alebo profesionálneho za sumu 50.56 €.
Taktiež si môžete predĺžiť splatnosť pôžičky už aj pomocou SMS správy, za čo si však priplatíte. Táto suma závisí od čiastky splátky, a od doby predĺženia. Máte na výber 15 alebo 30 dní.

 

Pôžičkomat

Pôžičkomat je trasparentná nebanková spoločnosť, ktorá zrealizuje Vašu pôžičku online. Registrácia ako aj jej vybavenie je zadarmo. Peniaze získate na účet do pár minút, ako je to zvykom pri online pôžičkách. Nevýhodou je však výška pôžičky, kde si môžete požičať len od 25€ do 95 €, a splatnosť je od 5 dní až do 31 dní. Má to však výhodu, pretože už prvou pôžičkou sa zapojíte do vernostného programu, a ďalšiu pôžičku si môžete navýšiť až na 500€.

Záver : Ak ste sa dostali do úverového registra a potrebujete finančné prostriedky, určite zvoľte vybavenie nebankovej pôžičky. Vždy si však pozorne preštudujte zmluvu, a nepožičiavajte si vysoké sumy ak nevyhnutne nepotrebujete vykryť svoje náklady. Musíte však počítať že Vás aj v nebankovej spoločnosti môžu odmietnuť. Zápis v registri znižuje Vašu dôveryhodnosť, aj keď vo väčšine prípadov platí, že človek, ktorý je v takomto registri následne spláca svoje záväzky poctivo.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:2, priemer: 5,00 z 5)
Loading...