Pôžičky pre nezamestnaných – realita alebo mýtus

V prípade že ste stratili prácu, alebo ste dlhodobejšie nezamestnaný, Vaše šance na získanie pôžičky sú veľmi nízke, avšak nie nemožné. V banke samozrejme pôžičku nedostanete. Preto musíte vyskúšať iné subjekty, napríklad nebankovky. V nebankovej inštitúcií vybavíte pôžičku aj v prípade, ak ste stratili zamestnanie. Majú ústretovejšie podmienky, čo sa však odráža na výške úrokov a poplatkov.

Je rozdiel medzi tým byť nezamestnaný, a nedisponovať žiadnym prijímom. V prípade, ak nemáte príjem, bude veľmi tažké získať pôžičku. Príjem môže byť napríklad z prenajímania nehnuteľností, dôchodok a podobne. Ak ste nezamestnaný, výška pôžičky z nebankového subjektu je veľmi nízka. Pohybuje sa v maximálnej výške 350€. Tieto spotrebné úvery sa radia medzi takzvané fínske pôžičky, kedy vybavenie a prevod peňazí na Váš bankový účet trvá menej ako 24 hodín.

 

 

Na vybavenie takejto pôžičky potrebujete mať minimálne 18 rokov, a trvalé bydlisko v SR. Vo väčšine prípadov potrebujete aj ručiteľa. To môže byť fyzická osoba, ktorá môže dokladovať svoj príjem, alebo ručiť môžete aj Vy, svojou nehnuteľnosťou. Na ručenie majetkom však veľmi opatrne. Spotrebný úver založte Vašim majetkom až v prípade, ak ste si úplne istý, že pôžičku bez problémov splatíte.

 

Najznámejší Slovenský poskytovateľia rýchlich pôžičiek pre nezamestnaných :

Pôžička od Ferratum

Požičaná suma je od 25 € do 350 €, a jej splatnosť si môžete nadstaviť na 15, alebo 30 dní. Túto pôžičku vybavíte jednoduchým vyplnením formulára, kde zadáte výšku potrebnej sumy, dobu splatenia a Vaše kontaktné údaje. Výhoda tejto pôžičky je vybavenie aj v prípade, ak máte zápis v úverovom registry, taktiež ju vybavíte aj v prípade nezamestnanosti.

 

Pôžička od Pôžičkomatu

Pôžičkomat poskytuje spotrebný bezúčelový úver vo výške 25 € až do 200 € so splatnosťou od 5 do 31 dní. V pôžičkomate získate menšiu sumu, avšak už po prvej splatenej pôžičke sa Vám navyšuje maximálna požičaná suma, takže si môžete požičať viac. Maximum je 700 €. Pôžičkomat vyniká najmä rýchlosťou vybavovania, kedy peniaze putujú na účet už o pár desiatok minút po vybavení pôžičky.

Záver : Aj nezamestnaný si môžu vybaviť pôžičku, a to vďaka nebankovým spoločnostiam. Každá nebankovka má však svoje interné kritéria na poskytovanie, ale ferratum a pôžičkomat majú výhodné podmienky získania. To sa odráža aj na výške úroku, a dobe splatenia tejto pôžičky.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 5,00 z 5)
Loading...