SMS pôžička ponúka peniaze ihneď ale pozor

Odborníci z bankového sektoru upozorňujú, že v uplynulom období zaznamenali extrémny nárast úžerníckych pôžičiek, ktoré sú k dispozícii ľuďom prostredníctvom využitia SMS správy.

 

Na čo treba dávať pozor?

Nielen na internete, ale aj prostredníctvom SMS správy sa k vám mohla dostať ponuka, ktorá ponúka finančné prostriedky za veľmi nevýhodných podmienok. I keď podmienky získania finančných prostriedkov vyzerajú lákavo, nedajte sa obalamutiť. Ak sa nachádzate vo finančnej tiesni, a nemáte dostatok finančných prostriedkov, uvedomte si, že môže prísť ešte katastrofickejší scenár. Skúste sa zamerať na čo najmenšie výdavky a snažte sa svoje finančné problémy riešiť SMS pôžičkou iba v nevyhnutných prípadoch.

 

V týchto dňoch odborníci apelujú na to, aby ste sa pred samotným žiadaním finančných prostriedkov uistili, akú sumu bude predstavovať požičaná suma spolu s rôznymi dodatočnými poplatkami a podobne. Môže sa totiž stať, že celková suma, ktorú budete musieť splatiť sa rôznymi poplatkami až zdvojnásobí oproti podmienkam štandartných bankových inštitúcií. Uvedomte si, že v takom prípade sa jedná o požičiavanie peňazí, ktoré má ďaleko od slušného podnikania.

 

Skryté poplatky a penále

Ako to už býva, na lopatky vás nemusí dostať samotná požičaná suma, ale rôzne skryté poplatky a sankcie, ktoré sa nabaľujú na požičanú sumu. Spoločnosť, ktorá tieto uvádza malými písmenami, nemá kamennú pobočku, nemá zabezpečený dostatočný kontakt, asi nebude seriózna inštitúcia. Pred získaním pôžičky si o spoločnosti zistite čo najviac informácií a najmä, preštudujte si zmluvu bod po bode. Je potrebné, aby ste si spočítali všetky poplatky, ktoré za poskytovanie pôžičiek daná spoločnosť účtuje. Môžu to byť rôzne poplatky za sprostredkovanie, za expresné dodanie, za zaslanie upomienky, za zmenu dátumu splatnosti v mesiaci a podobne.

 

Ak by ste chceli vašu pôžičku splatiť predčasne, zbystrite pozornosť. Nemusí sa vám to vyplatiť. Veľa spoločností účtuje sankčné poplatky za predčasné vyplatenie pôžičky.

 

Sankcie za nesplácanie sú už kapitola sama o sebe. Najmä u nebankových spoločností, ktoré sa špecializujú na požičiavanie peňazí prostredníctvom SMS správ. Už po tretej upomienke sa môžete dostať do takých problémov, že kvôli vášmu nesplácaniu môžete byť kontaktovaní, a najmä konfrontovaní so zástupcami rôznych firiem, ktoré sa zameriavajú na vymáhanie pohľadávok a podobne.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

1 Comment

  1. Jano PZ píše:

    Neberte si pôžičky. A keď už naozaj potrebujete peniaze, tak potom sa obráťte na banku a nie na takúto inštitúciu, ktorá požičia každému a dokonca aj cez telefon. V tom bude asi nejaký háčik, nemyslíte?

(hlasujúcich:2, priemer: 5,00 z 5)
Loading...