Žltý melón a skúsenosti s pôžičkou

Pôžička žltý melón je poskytovaná vo forme kolektívnych pôžičiek a preto sa do procesu požičiavania peňazí sa nemusíte zapojiť len vo finančnej núdzi. Samozrejme, môžete zažiadať aj o pôžičku, ale môžete do procesu požičiavania vstúpiť aj ako „investor“. Poskytnete vaše voľné finančné prostriedky na pôžičku iným.

 

 

Ako to funguje

Investori (veritelia, ktorí majú voľné finančné prostriedky) a žiadatelia o pôžičku (osoby, ktoré sú vo finančnej núdzi) využívajú žltý melón na realizovanie (internetovú aukciu) procesu požičiavania. Tento model vznikol zhruba pred desiatimi rokmi v Anglicku. Systém kolektívnych pôžičiek sa stal obľúbeným a rozšíril sa aj do iných krajín.

Webový portál Žltý melón vytvára priestor na internetové aukcie, ktorých sa zúčastňujú budúci „dlžníci“ a „investori“. Na prvé miesto spoločnosť kladie bezpečnosť a transparentnosť. Žltý melón zabezpečuje administratívne a právne úkony.  Spoločnosť údajne overuje finančnú solventnosť klientov a snaží sa minimalizovať riziká. Výhodou je, že úrokové sadzby sú vytvárané individuálne na základe bonity žiadateľov.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/TJpmiw3iT1I” title=”Pôžičky%20Žltý%20melón” rel=”0″]

Spoločnosť sa na stránkach vyjadruje, že chráni identitu klientov a nepoužíva ich ani na komerčné účely. Identitu zverejňujú iba v prípade,  že nastane omeškanie splácanie mesačnej splátky pôžičky.

 

Výška finančných prostriedkov

Klienti si môžu požičať finančné prostriedky od 500 EUR až do výšky 10 000 EUR. Kto chce do procesu aukcie vstúpiť ako investor môže začať už pri sume 25 EUR. Na stránke zároveň investorom doporučujú, aby si investície rozložili medzi viacerých dlžníkov – čo zrejme zabezpečí poistenie rizika, v prípade zastavenia splácania pôžičky niektorého z dlžníkov. Pôžička sa spláca 12 až 36 mesiacov.

 

Žiadateľ o pôžičku

Klienti do online formulára zadajú sumu, ktorú si chcú požičať a dostanú odpoveď o dostupnosti finančných prostriedkov. Žiadatelia  musia pri žiadaní pôžičky mať viac ako 18 rokov, mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a pravidelný mesačný príjem. Taktiež je potrebný výpis z úverového registra. Klienti taktiež môžu využiť poistenie v prípadne neschopnosti splácania, hladina poistenia sa pohybuje v dvoch rovinách – 2,99 % alebo 6,99 % z mesačnej splátky.

 

žltý melón pôžička na čokoľvek

 

Poplatky

Spoločnosť ťaží väčšinu zisku najmä z rôznych druhov poplatkov. V prípade investora sa jedná o poplatky za správu investície a za výber z účtu. V prípade dlžníka si účtujú poplatok pri poskytnutí pôžičky.  Veľkou nevýhodou je aj poplatok za predčasné splatenie. Predčasné splácanie je dokonca sankcionované v dvoch úrovniach.  Do 12 mesiacov pred splatnosťou je to 0,5% z predčasnej splatenej istiny. V prípade predčasného splatenia viac ako rok pred splatnosťou  je to až 3% z istiny. Ďalej sú účtované vysoké sankčné poplatky: za omeškanie splátky, za emailovú/SMS/telefonickú upomienku, za poštovú upomienku a poplatok za odovzdanie inkasnej spoločnosti na vymáhanie.

 

Určenie úrokovej sadzby

Klienti môžu využiť dva typy aukcií.

 

1. štadardná aukcia

Investor určuje úrokové sadzby svojej poskytnutej sumy. Avšak výška maximálnej sadzby nesmie byť vyššia ako dvojnásobok odporúčanej sadzby. Investičné ponuky môžu byť vyradené ponukami s nižšou úrokovou sadzbou. Aukcie trvajú najviac jeden kalendárny týždeň.

 

2. istá investícia

V tomto prípade môže byť sadzba maximálne o 2 % nižšia ako odporúčaná úroková sadzba. V prípade, ak investor akceptuje sadzbu žiadanú dlžníkom nebude vyradený inou ponukou. Najvyššia sadzba môže predstavovať 1,5 násobok preferovanej sadzby. Aukcia trvá najviac dva kalendárne týždne.

 

 

Diskusia

Tak to bola recenzia pôžičky známa pod menom Žltý melón. Ak máte otázky alebo ste už akýmkoľvek spôsobom prišli do styku s týmto druhom finančného produktu, pod článkom je pre vás otvorená diskusia. Reálne skúsenosti na nezaplatenie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

3 Comments

  1. žltý melon píše:

    Žltý melón je revolúcia na trhu krátkodobých úverov. Na jednej strane dokážu investori zhodnotiť svoje peniaze oveľa lepšie ako v banke a na strane druhej, žiadatelia o pôžičku môžu získať peniaze za veľmi príjemný úrok. Odporúčam každému

  2. Filip píše:

    Chcem sa spýtať dá sa aj prísť nejakou formou o svoje peniaze pri poskytovaní pôžičky?

  3. Anna píše:

    ja som k Žltému melónu prišla prostredníctvom reklamy na môj mail,ktorú mi zaslali,hneď som mala záujem o pôžičku,keďže tam ponúkali výhodné splátky,ktoré by som bez problémov zvládla. Od mojej žiadosti o pôžičku prešiel už skoro týždeň a žiadna odpoveď od žltého melónu neprišla. Tak mám obavy,či to nieje len spôsob,ako získať od ľudí informácie o nich….

(hlasujúcich:12, priemer: 4,17 z 5)
Loading...