Tesco pôžička – vaše skúsenosti hovoria NIE

Spoločnosť TESCO na území Slovenskej republiky pôsobí od roku 1996. Od roku 2010 ponúka svojim zákazníkom možnosť získať hotovostnú bezúčelovú pôžičku vo výške 800 EUR až 16 000 EUR. Zákazník môže požiadať o pôžičku telefonicky, prostredníctvom online formulára alebo ak navštívi TESCO finančné služby v ich kamennej pobočke. Poskytovateľ týchto služieb je nebanková spoločnosť Home Credit Slovakia a. s.

 

 

Výhodou pre klientov môže byť možnosť pri riadnom splácaní získať polovicu zaplatených úrokov. Zákazník je taktiež odbremenený od platenia poplatkov za vedenie účtu. Výhodou je aj lehota splatnosti pôžičky, ktorá je pomerne dlhá. Pohybuje sa v rozpätí jedného roka až 96 mesiacov.

 

Kto môže získať tento typ pôžičky?

Ak zákazník splní nasledujúce podmienky získa po schválení pôžičky do dvoch dní na účet.

Potrebujeme dva doklady totožnosti. Tak ako je to u mnohých nebankových inštitúciách. Najvhodnejšie je priniesť so sebou občiansky preukaz, vodičský preukaz pas a podobne.

Uchádzač o pôžičku musí v čase žiadosti dosiahnuť vek 18 rokov.

Spoločnosť overuje aj bonitu klientov, a preto je potrebné priniesť aktuálny výpis z bežného bankového účtu. Je potrebné priniesť aj potvrdenie o výške aktuálnych príjmov. SZČO sú povinné priniesť originál daňového priznania. Pri uzatváraní zmluvy je nevyhnutné poskytnúť telefonický kontakt do práce.

 

Čo ak nedokážem splácať požičané finančné prostriedky

Ak máte obavy, že dlžnú sumu nebude môcť splácať, môžete sa pri podpisovaní zmluvy poistiť. Poistenie sa spláca v pravidelný mesačných splátkach.

Spoločnosť v spolupráci s českou poisťovňou ZDRAVÍ a. s. ponúka dva balíky poistenia.

1. Balík Plus pokrýva prípady  pracovnej neschopnosti následkom choroby či úrazu, invalidity následkom choroby alebo úrazu, smrti úrazom klienta.

2. Balík Premium kryje prípady straty príjmu zo zamestnania alebo podnikania. Pracovnú neschopnosť následkom choroby či úrazu, smrť úrazom a invaliditu následkom choroby či úrazu.

Výhodou online pôžičky je, že zákazník je oslobodený od platby za vedenie účtu, za vybavenie úveru a za predčasné splatenie pôžičky. Veľkou výhodou je taktiež, že budúci zákazník nepotrebuje ručiteľa.  Výhodou pre niektorých záujemcov o pôžičku môže byť fakt, že táto spoločnosť poskytuje pôžičky aj dôchodcom. Nevýhodou je vysoká úroková miera a vysoké poplatky za omeškanie platby mesačnej splátky.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

3 Comments

 1. Gabča píše:

  V Tesco pôžičke vidím tak trochu istotu. Neverím, že by chceli človeka oklamať a pokaziť si tak svoje dobré meno. Viem, že poskytovateľom je vlastne HomeCredit ale aj tak si myslím, že je to dobré riešenie. A hlavne je to jednoduché na vybavenie, keďže Tesco mám rovno pod nosom. A keď budem niečo potrebovať, tak viem, kam mám ísť.

  • majka píše:

   realnym poskytovatelom je v skutocnosti firma sidliaca v Holandsku, teda aspon takto figuruju ako opravneny subjekt pri vymahani naroku, je to zderstvo a balamutenie ludi. NEODPORUCAM.

 2. Simka Peknucka píše:

  Ak to porovnám s Cetelemom a Quatrom, tak toto je asi najvýhodnejšia pôžička čo sa úrokov týka. Rovnako je ju možné aj najrýchlejšie vybaviť.

(hlasujúcich:3, priemer: 4,67 z 5)
Loading...