Pozor na podvodníkov ponúkajúcich pôžičku

V dnešnej dobe nie je problém získať pôžičku podľa vlastných potrieb. Stačí si vybrať vhodného poskytovateľa, s ktorým nadviažete spoluprácu. Vyhnite sa ale ponukám a inzerátom, ktoré ponúkajú možnosť získať peniaze za podmienky zaplatenia poplatku/zálohy vopred. V nemalom množstve prípadov sa totiž jedná o podvod. Po prijatí platby od žiadateľa o finančný produkt inzerent prestáva komunikovať a peniaze nevráti.

 

Najčastejšie znaky podvodníkov

Ponuky poskytovateľov pôžičiek, ktorí sa snažia o podvod, majú väčšinou rovnaké vlastnosti. My vám teraz povieme, na čo si dávať pozor. Pri požičiavaní peňazí sa naozaj neoplatí riskovať, preto čítajte pozorne.

Žiadne kontaktné údaje – Ak poskytovateľ pôžičky nie je transparentný, neuvedie svoje sídlo, adresu firmy, svoje meno a telefónne číslo, do komunikácie sa určite nepúšťajte.

Treba zaplatiť poplatok – Najčastejšie sa stretávame s podvodníkmi, ktorý vyžadujú zaplatenie menšieho poplatku vopred, pred vyplatením pôžičky. Spravidla po zaplatení 99% prestáva komunikovať, takže peniaze ste nielenže nezískali, ale ste o ne prišli.

Príliš výhodné ponuky – Spravidla sa jedná o ponuky jednotlivcov alebo nie moc známych spoločností. Tie ponúkajú okamžité pôžičky s veľmi nízkym úrokom a bez nahliadnutia do registra. V takýchto prípadoch síce peniaze vyplatené dostanete, ale pri najmenšom omeškaní prídete o celý svoj majetok. A na to sa tento druh podvodníkov zameriava.

Ako teda nenaletieť?

Ak vám bežná banková pôžička nevyhovuje, obráťte sa na overených poskytovateľov. Cetelem, Homecredit alebo Proficredit sú príkladom spoločností, ktoré sa tešia dlhodobej priazni svojich klientov.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

3 Comments

  1. Lilliane píše:

    Keď pomáhate ľudom s problemami, možete mi napisať na mail, ake mate podmienky a pod? Ďakujem aksa mi ozvete

  2. Anna píše:

    Jozef Antal a Antalová sú podvodníci. Okrádajú ľudí. Pozor na nich.

  3. Anna píše:

    Pán Antal má inzercie aj pod menom Matej Kuchta. Pozor.

(hlasujúcich:6, priemer: 4,67 z 5)
Loading...