Pôžičky cez telefón – Pozor na audiotextové čísla

Ak ste sa ocitli v zhoršenej finančnej situácii môžete v panike siahnuť po prvej pôžičke, na ktorú natrafíte. Avšak konanie bez rozmýšľania v oblasti pôžičiek sa môže premeniť na nočnú moru. Množstvo ľudí má negatívne skúsenosti so sprostredkovateľmi, ktorí ponúkajú možnosť získať pôžičku jednoducho, pomocou zavolania na audio textové čísla. Samotné audiotextové čísla môžu byť napríklad 0900 699 300, 0900 899 355 a podobne. Nebankové pôžičky nadobudnuté takýmto spôsobom môžu poriadne prevetrať vašu peňaženku. Vaše dlhy môžu byť mnohonásobne vyššie ako boli na začiatku. Trik nebankových poskytovateľov pôžičiek prostredníctvom telefonátov na audiotextové čísla spočíva v tom, že majú nielen neprimerane vysoké úžernícke úroky, ale aj pri samotnom telefonáte prichádzate o desiatky až stovky eur. Výsledná suma sa vďaka vysokej minútovej tarife za volanie môže poriadne predražiť.

 

Úver nie je jediným riešením

Ak ste vo finančnej tiesni, nemusíte si ihneď požičiavať peniaze. Rôzni dodávatelia energií, bytové domy alebo banky, dokážu pri serióznom jednaní vyjsť svojim zákazníkom v ústrety. Či už posunutím dňa splátok alebo nastavením splátkového kalendára. Ak viete, že budete mať s platením účtov a záväzkov problém, ihneď ako to je možné kontaktujte danú spoločnosť a pokúste sa s ňou dohodnúť na splátkovom kalendári. Nečakajte na to, kým vám zašlú upomienku o nezaplatení faktúr alebo záväzkov. Ak ste v minulosti neboli problémovým zákazníkom, spoločnosť by mala vašu serióznosť oceniť.

 

Keď pôžičku, tak opatrne

Pri vybavovaní pôžičky odborníci odporúčajú osobný kontakt s pracovníkom poskytovateľa pôžičiek. Predídete tak nepríjemným prekvapeniam, ktoré by na vás mohli číhať po zatelefonovaní na neznáme audiotextové číslo sľubujúce nesplniteľné. Ak by ste zatelefonovali na neznáme telefónne číslo pofidérnej spoločnosti, ktorá nemá uvedené ani sídlo a kontakt, mohli by ste sa zo začiatku potešiť, že o vás majú záujem a nahovárajú vám, že získate peniaze. Avšak odborníci potvrdili, že len mizivé percento volajúcich peniaze naozaj získa. Jediné čo získate je vysoký telefónny účet, za pretelefonovanú hodinu môžete zaplatiť 200 EUR.

Zhodnoťte vaše výdavky a snažte sa ich minimalizovať. Ak by ste si na krk zavesili predraženú nevýhodnú nebankovú pôžičku, získané peniaze by vás mohli na krátko upokojiť, avšak vysoké úroky a poplatky by si na vás počkali a vy by ste sa ocitli tam kde ste boli.

 

Venujte čas výberu. Porovnávajte

Ak potrebujete spotrebný úver na auto, financovanie štúdia alebo nákup iného tovaru je vhodné porovnať si podmienky viacerých bánk a porovnať ich poplatky a podobne. Toto dokážete aj sami, nemusíte platiť finančných poradcov. Stačí si na internete alebo v kamenných pobočkách bánk vyhľadáte potrebné informácie. Banky mnohokrát ponúkajú rôzne akciové balíčky alebo výhodné úroky, často ani nevyžadujú založenie pôžičky vašim nehnuteľným majetkom čo je oproti nebankovým spoločnostiam veľká výhoda.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

2 Comments

  1. To poznám píše:

    Presne toto sa stalo môjmu známemu. V novinách videl inzerát na pôžičku. Bolo tam že všetko vybavíte cez telefón a z domu. Číslo bolo ale audiotextové a ten známy zaplatil za hovor asi 26€. Nakoniec z toho vyšlo to, že oni pôžičky neposkytujú, že oni sú len finančný poradcovia a pomáhajú ľudom nájsť vhodnú pôžičku. Takže čistý podvod. Dajte si pozor na aké čísla voláte. 0900 a tak, radšej nikdy

  2. To poznám píše:

    Ešte som zabudol povedať, že nie všetky pôžičky, ktoré sa dajú vybaviť cez telefón musia byť zaručene podvod. Napríklad taký HomeCredit ponúka pôžičku cez telefón tiež a to je celkom spoľahlivá firma. Dokonca ich číslo 0800 je tuším zadarmo

(hlasujúcich:2, priemer: 5,00 z 5)
Loading...