Takmer polovica Slovákov nepozná svoju sadzbu na hypotéke

Je až neuveriteľné, ako málo sa Slováci zaujímajú o to, kde končia ich ťažko zarobené peniaze. Počas prieskumu Primabanky sa iba malé percento vyjadrilo, že vie presnú výšku ročnej úrokovej sadzby, ktorou je ich hypotéka alebo úver zaťažená. Takmer 60 % opýtaných uviedlo, že majú úrok vo výške 3,5 % p. a. a viac. Primabanka tento prieskum uskutočnila pri príležitosti pokorenia historických miním hladiny úrokových sadzieb v prípade nových hypoték. Je smutné, že viac ako polovica z opýtaných, ktorí splácajú bývanie hypotékou nepoznajú presnú výšku svojej úrokovej sadzby.

 

Fakty

Známy fakt, že Slováci sa čoraz viacej zaťažujú hypotékami, určite nie je pre vás prekvapením. Avšak deje sa tak najmä preto, že nemajú dostatok vlastných zdrojov na zabezpečenie dôstojných podmienok na samostatné bývanie, kde by mali dostatok súkromia a pohodlia. Na uplynulý marec 2014 si slovenskí klienti požičali od bánk peňažné prostriedky vo výške 411 miliónov eur. Táto suma napožičiavaných finančných prostriedkov pokorila všetky doterajšie rekordy.

 

Odborníci upozorňujú, že za zvýšeným záujmom o nové hypotekárne úvery na financovanie vlastného bývania sa udial z dôvodu existencie nízkych úrokových sadzieb. Súčasné sadzby úrokov hypotekárnych úverov sa pohybujú na historických minimách. Priemerná výška tejto sadzby sa v marci pohybovala približne okolo 3,45 % p. a. Očakáva sa, že uvedená ročná úroková miera bude klesať ďalej.

 

V výskumu Primabanky vyplynulo, že úrokové sadzby sa na trhu líšia. Mnohokrát môžu na klientov pôsobiť výhodne, avšak v mnohých prípadoch sú oklieštené inými podmienkami. Môže to byť povinnosť poistenia úveru. Nutnosť otvoriť si v danej banke účet a podobne. Taktiež od váš môžu vyžadovať zasielanie vášho príjmu na účet. Niektoré banky vyžadujú, aby nehnuteľnosť bola umiestnená v kraji, v ktorom žije žiadateľ a sídli kamenná pobočka, ktorá mu úver sprostredkováva.

Najlepší riešením ak si pred samotným výberom hypotéky poriadne premyslíte, pre ktorú banku sa rozhodnete a, ktoré podmienky vám vyhovujú.

 

Výhodná úroková sadzba pre každého

Primabanka v súčasnosti ponúka extrémne výhodnú hypotéku s ročnou úrokovou sadbou 2,5 % p.a. Táto sadzba je fixovaná na 3 roky na vybranú hypotéku. Nemusíte spĺňať žiadne dodatočné podmienky ani priplácať skryté poplatky. Na vybavenie nepotrebujete žiadne nové doklady. Stačí ak si prinesiete pôvodnú úverovú zmluvu a záložnú zmluvu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(Oznámkuj článok)
Loading...