Ako si vybrať pôžičku?

Ak ste sa ocitli v situácii, že na pokrytie vašich nákladov vaše príjmy a úspory nestačia zvyčajne uvažujete o využití pôžičky. Samozrejme, klienti pôžičky nevyužívajú iba na riešenie zúfalej finančnej situácie. Moderné pôžičky môžete využiť na čokoľvek. Či už na kúpu dovolenky, nového auta,  elektrického spotrebiča, prestavbu nehnuteľnosti, financovanie štúdia vašich potomkov a na mnoho iných účelov. Ak ste už rozhodnutí, že pôžičku chcete, poriadne preskúmajte podmienky u jednotlivých poskytovateľov pôžičiek. Pozrime sa, ako si vybrať pôžičku.

 

Neponáhľajte sa

Pri vyberaní pôžičky nekonajte unáhlene. V pokoji si preštudujte rôzne ponuky, porovnajte ročné úrokové sadzby, poplatky za vybavenie pôžičky a sankcie pri neschopnosti splácania. Poraďte sa so známymi, aké majú skúsenosti a pri jednaní so zamestnancami spoločností sa pýtajte aj najmenšie detaily. Dobre si preštudujte zmluvu a najmä text písaný drobným písmom.

 

Snažte sa siahať po takom type pôžičky, kde nemusíte ručiť nehnuteľnosťou.

 

Na aký účel peniaze využijem?

Premyslite si na čo všetko chcete peniaze využiť. Bezúčelové pôžičky sú lákavé, ale mnohokrát majú pôžičky na vybraný typ služby výhodnejšie podmienky. Napríklad manželské pôžičky, stavebné sporenie, pôžička na auto alebo pôžička na financovanie vzdelávania.

 

Koľko peňazí potrebujem?

Dobre si premyslite, koľko peňazí potrebuje. Neberte si viac ako je potrebné.

 

Mám sa poistiť?

Poistenie proti neschopnosti splácania je veľmi výhodné. Ak ste si požičali peniaze, na dlhšiu dobu, neváhajte a poistite sa.

 

Ako si mám nastaviť výšku splátok?

Zvyčajne čím dlhšie splácate, tým nižšie sú aj mesačné splátky. Ale pozor, rastú vám náklady za úroky.

 

Aká je výhodná úroková sadzba?

Samozrejme, čím nižšia úroková sadzba je, tým je to pre vás výhodnejšie. Ak je úroková sadzba vyššia ako 15 % p.a. jedná sa o nevýhodnú pôžičku.

 

Nenechajte sa odradiť veľkou byrokraciou. To, že nebanková spoločnosť potrebuje iba jeden doklad a nezaujíma ju výška vašich príjmov zaváňa problémom. Seriózne banky potrebujú mať o klientoch dostatok informácií, aby vedeli zhodnotiť akú sumu budú schopní splácať.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 5,00 z 5)
Loading...