Pôžičky pre dôchodcov – aké sú možnosti?

dochodcovia

Ste na dôchodku a potrebujete vykryť svoje neočakávané výdavky? Častokrát Vám môže finančne pomôcť rodina, alebo Vaši známy. Ak však potrebujete vyšší obnos penazí, prípadne z akéhokoľvek dôvodu nechcete žiadať o pôžičku Vašich blízkych, riešenie je pôžička z banky, alebo z nebankovej spoločnosti. Pôžičky pre dôchodcov bohužial niesú nijak extrémne zvýhodnené oproti pôžičkám napríklad pre študentov.

Majú zväčša rovnaké podmienky ako bežné pôžičky, avšak najväčší dôraz je kladený na vek žiadatela. Ten zohráva dôležitú úlohu pri žiadaní o pôžičku. Optimálna veková hranica, kedy Vám väčšina bánk požičia finančné prostriedky je vek do 60 rokov. Samozrejme sa môžete stretnúť s inštitúciami, ktoré Vám môžu poskytnúť spotrebný úver aj vtedy, ak Váš vek presiahol 65 rokov. Poďme porovnať bankové a nebankové pôžičky pre dôchodcov.

 

 

Výhody pôžičky pre dôchodcov

  • dôchodok je najistejší druh prijímu, to je dôvod prečo banky aj nebakovky schvalujú pôžičky dôchodcom
  • pôžičky pre seniorov na dôchodku sú z pravidla bezúčelové

 

Nevýhody pôžičky pre ľudí na dôchodku

  • máte kratší čas na splatenie pôžičky, čím sa môže zvýšiť vaša mesačná splátka
  • vo vyššom veku je potrebný ručiteľ
  • vyššie čiastky Vám väčšinou neschvália
  • Váš mesačný dôchodok musí byť vo výške minimálne 200 €

 

Bankové pôžičky

Poštová banka

Poštová banka poskytuje pre dôchodcov pôžičku s názvom ” dobrá pôžička “. Túto pôžičku si môžete vybaviť aj vtedy, ak Váš vek presahuje 65 rokov, ale splatnosť je v tomto prípade maximálne 3 roky.Výška spotrebného úveru je od 300 € až do 30 000 €. Na vybavenie nepotrebujete založiť nehnuteľnosť, a taktiež neplatíte žiadne poplatky za poskytnutie pôžičky. Splatnosť sa pohybuje od 1 do 9 rokov. Výhodou pôžičky z poštovej banky je možnosť odložiť splátky až o 6 mesiacov, a to bez poplatku.

 

Zuno

Zuno konkuruje svojou bezúčelovou pôžičkou nebankovým spoločnostiam, pretože minimálna výška úveru je už na sume 500 €, čo nieje úplne bežné pri bankových pôžičkách. Maximálna suma pôžičky je 20 000 €. Ročná úroková sadzba je aktuálne vo výške 6,9%. Hlavné výhody zuno pôžičky sú nulové poplatky za vybavenie pôžičky, taktiež jej schvalovanie prebieha veľmi rýchlo. Nevýhodou je nutnosť vlastniť účet v Zuno, ktorý však môžete mať bez mesačných poplatkov – teda účet zadarmo. V prípade omeškania splátok je úrok 5 % ročne.

 

 

Nebankové pôžičky

Cetelem

Nebanková spoločnost Cetelem poskytuje pôžičky vo výške od 500 € do  2 000 €. Cetelem pôžičku získate bez poplatku za jej vybavenie. Neplatíte žiadne ďalšie poplatky za vedenie, ani za správu. K tomuto nebankovému úveru nepotrebujete ručiteľa. V prípade predčasného splatenia pôžičky neplatíte taktiež žiadny poplatok. Výška úrokovej sadzby je 7,9%. Môžete ju však získať iba v prípade, že ste ste nepresiahli vek 62 rokov. Ak áno, stále mate možnosť získať pôžičku, avšak s maximálnym vekom 65 rokov, a nadstavením splátok do 70. roku života.

 

Ferratum

Výška požičanej sumy vo Ferratum sa pohybuje už od 25 do 300€, čo je vhodné na vykrytie malých výdavkov. Splatnosť je maximálne jeden mesiac. Maximálny vek pre získanie pôžičky je taktiež 65 rokov. Takúto pôžičku môžete získať už do 24 hodín. Môžete o ňu požiadať cez online formulár, a dokonca už aj pomocou textovej správy ( SMS ). K tejto pôžičke nepotrebujete ručiteľa, a taktiež Ferratum nekontroluje úverový register dlžníkov. Nevýhody sú v dobe splatnosti, ktorú však môžete predĺžiť, dokonca až 3 krát. Predĺženie doby splácania je samozrejme za poplatok, a predĺžiť splatnosť je možné o 15, alebo 30 dní.

 

 

Záver : Najvýhodnejšou pôžičkou pre dôchodcov je banková pôžička ZUNO, ktorá poskytuje spotrebný úver už od výšky 500€ s ročnou úrokovou sadzbou 6,9 % čo je menej ako ostatné nebankové spoločnosti. V zuno môžete poistiť svoju pôžičku taktiež proti smrti.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 5,00 z 5)
Loading...