IBAN nájdete už aj na platobnej karte

Poštová banka prichádza s novinkou. Ak ste klientom Poštovej banky, nebudete sa musieť pri rôznych transakciách zaoberať, aké je číslo vášho účtu. Poštová banka od 15. mája 2014 bude na platobné karty tlačiť vo formáte IBAN. Tento krok zjednodušuje klientom manipuláciu pri rôznych bankových úkonoch a platbách, prevodoch a podobne.

 

Tento krok prišiel po tom, čo na Slovensku bola zavedená SEPA. Vďaka tomuto systému sa číslo bežné bankového účtu v medzinárodne uznávanom formáte IBAN stalo bežno súčasťou každodenného života klientov banky. S týmto špeciálnym formátom čísla účtu sa môžete stretávať na tlačivách poštových poukážok, pri platbách za energie. Taktiež sa s ním môžete stretnúť pri tvorbe trvalých príkazov. Toto číslo bude po novom od polovice mája 2014 priradené ku každej karte k bežnému osobnému účtu Poštovej banky.

 

Poštová banka na nový trend a technológiu zareagovala v predstihu a svojich klientov tak pripravovala na povinné používanie IBAN kódu. Toto opatrenie bude od januára 2016 pri prevodoch povinné. V polročnom predstihu majú klienti dostatok času, aby si na tento trend dostatočne zvykli. Využívanie IBAN kódu, umožní klientom aj jednoducho získať číslo svojho účtu.

 

IBAN kód má viacero výhod. Nepochybne veľká výhoda je vlastného bežného účtu, ktoré je vždy po ruke. Samotné číslo nemusíte hľadať cez výpis účtu. Stačí ak kód IBAN prepočítate cez konvertor. Používatelia IBAN kódu nepotrebujú so sebou nosiť dispozičnú kartu.

 

Samotný kód IBAN sa skladá z 24 alfanumerických znakov. Prvé dva znaky vždy predstavujú kód krajiny, ktorá kartu vydala. V našom prípade je to kód SK- Slovenská republika. Ďalšie dva znaky tvoria kontrolné číslice. Ďalej nasleduje kód, ktorý tvoria 4 číslice – je to kód danej banky, predčíslo a číslo účtu. V praxi to vyzerá ako : SK-kontrolná číslica-kód banky- predčíslo-číslo účtu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 5,00 z 5)
Loading...