Pôžička pre začínajúcich živnostníkov

V poslednej dobe ste nás zavalili otázkami, ktorá pôžička je vhodná pre začínajúcich podnikateľov – živnostníkov. Na trhu je veľa spoločností, ktoré takúto pôžičku ponúkajú. Predtým, ako si o konkrétnych možnostiach povieme viac, musíme vás upozorniť na prípady, kedy je pôžička v začiatkoch podnikania naozaj nevhodným riešením. Pozrime sa teda na to pekne od začiatku.

 

 

Kedy nebrať pôžičku

Začiatky v podnikaní nie sú nikdy jednoduché a určite sa nedá predpovedať, či bude váš štart rýchly alebo sa budete rozbiehať mesiace. Ak si vezmete pôžičku určenú pre začínajúcich živnostníkov, vystavujete sa veľkému riziko. Hrozí, že ak nezačnete rýchlo zarábať dostatok peňazí, nebudete mať dostatok prostriedkov na splácanie. Následne to budete musieť celé zabaliť. A najhoršie na tom je to, že ako živnostník ručíte celým svojím majetkom. Ak si teda nie ste na sto percent istí, že bude schopný úver splácať, radšej sa do toho nepúšťajte.  Začnite pomalšie s menším kapitálom alebo podnikanie odložte do doby, kým si peniaze nenašporíte.

 

V banke len ťažko

Získať pôžičku v banke hneď na začiatku podnikania je takmer nemožné. Skoro každá banka má v podmienka   minimálnu dobu existencie podnikateľského subjektu aspoň 6 mesiacov.  Banky sú pri úveroch pre právnické osoby veľmi opatrné. Riešením je zobrať si bezúčelovú pôžičku ako fyzická osoba a následne peniaze vložiť do podnikania.

 

 

Nebankové pôžičky s vysokým úrokom

Ak   naozaj súrne potrebujete finančné prostriedky, možno vás napadne využiť ponuku niektorého z nebankových subjektov. Takéto riešenie ale nie je pre príliš výhodné, úroky sú naozaj vysoké. Často sa stretávame  s úrokovou mierou cez 15 %. Sami si preto musíte zhodnotiť, či vám investícia do podnikania uhradí všetky tieto náklady.  Ak už sa predsa len rozhodnete pre pôžičku od nebankovky, vyskúšajte Profi Credit. Ten má produkt určený práve pre podnikateľov. Začínajúci podnikateľ pri Profi Credite potrebuje bonitného spoludlžníka.

 

žiadosť o pôžičku pre podnikateľa


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:7, priemer: 3,71 z 5)
Loading...