Finzo vaše skúsenosti a recenzia

finzo

Stránka Finzo.sk ponúka pôžičky vo výške 50 – 10 000 €. Hneď na začiatku však musím uviesť ich systém na pravú mieru. Klienti si peniaze požičiavajú medzi sebou. To znamená, že je len na Vás, či budete tým, čo požičiava alebo budete tým, ktorému požičané. Ak sa rozhodnete požičať svoje peniaze, získate províziu vo výške 30 % z celkového úroku úveru.

Keď si však chcem nastaviť pôžičku vyššiu ako 800 €, systém mi do nedovolí. Pretože 400 € je strop a to dokonca aj po registrácii. Nie som si celkom istý, čo tým sledujú.

 

finzo

 

Podľa doby splatnosti rozdeľujeme pôžičky od Finzo.sk na dve skupiny: krátkodobé a dlhodobé. Krátkodobé pôžičky umožňujú splatnosť od 30 – 90 dní. Ak si chcete svoje plátky rozložiť na menšie časti, bude pre Vás výhodnejšia dlhodobá pôžička, kde sa splatnosť pohybuje v rozmedzí od 6 – 24 mesiacov. Majte na pamäti, že čím dlhšie budete splácať, tým drahšie Vás pôžička v konečnom dôsledku vyjde. Stránka totiž neponúka fixný úrok.

Poďme si ukázať na príklade, koľko Vás bude stáť pôžička vo výške 250 € na dobu 6 mesiacov. Najprv budete musieť zaplatiť zmluvný poplatok vo výške 10 €, potom je potrebné zaplatiť 7,50 € do záručného fondu. A keď si obe sumy odpočítate od 250 €, dostanete okrúhlych 232,50 € na Váš účet. A to všetko s  33 % ročným úrokom. Len pre porovnanie: Cetelem momentálne ponúka fixný ročný úrok vo výške 9,9 % (zvyčajne tam majú o pár percent viac) a ešte k tomu bez poplatkov.Z toho vyplýva, že na stránke Finzo.sk zaplatíte o 200 % vyšší poplatok, v porovnaní so spoločnosťou Cetelem.

Tí šikovnejší z Vás si už určite všimli, že firma má sídlo v neďalekom Estónsku. Síce tam je uvedené IČO, ktoré sa mi bohužiaľ nepodarilo dohľadať v obchodnom a ani v živnostenskom registri.

Spoločnosť nemá ani len slovenský bankový účet. Za predpokladu, že vlastníte účet v jednej z najväčších bánk, si môžete rovno ku každej mesačnej splátke pridať 10 € navyše. Pretože to je poplatok za cezhraničný prevod v rámci EÚ. Teda pri pôžičke vo výške 232,50 € nezaplatíte za 6 mesiacov 274,62 €, ale až 334,62 €! A myslím si, že nikto z Vás nechce dobrovoľne posielať peniaze na estónsky účet. Už vôbec nie pri daných podmienkach.

 

Záver

Firme dávam 6 bodov z 10 a to len kvôli tomu, že ich stránka je solídne spracovaná po grafickej stránke.  Ak máte so spoločnosťou reálne skúsenosti, dajte nám vedieť v komentároch.

 

autor recenzie Viliam Brozman


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:28, priemer: 3,04 z 5)
Loading...