Aké mám skúsenosti s SMS pôžičkami – recenzia

Každý z nás už počul o tak často skloňovaných SMS pôžičkách? Ponúkajú rýchle vyplatenie malej sumy každému bez toho, aby si čokoľvek overovali. V niečom ale musí byť háčik, alebo nie? Ja som sa rozhodli pôžičky cez telefón otestovať a ušetriť vám tak prípadné ťažkosti. Poďme sa teda na to pozrieť z blízka.

Všeobecná charakteristika

SMS pôžička je produkt, ktorý ponúka rýchle získanie menšieho objemu finančných prostriedkov na kratšie časové obdobie. Na žiadateľa o pôžičku nie sú kladené náročné podmienky. Nie je potrebné dokladovať príjem, účel použitia finančných prostriedkov. Neskúmajú sa   ani zápis v registri neplatičov. Z toho vyplýva, že na bonite klienta poskytovateľom telefonickej pôžičky nezáleží.

 

Nevýhody

Hneď z kraja by sme sa mali pozrieť na nevýhody tohto druhu pôžičiek.  Prvou nevýhodou je limitovaný objem finančných prostriedkov, ktoré môžeme získať.  Pri SMS pôžičkách sa dostaneme spravidla iba na desiatky alebo stovky EUR.

Druhou nevýhodou je doba splatnosti.  Tá je veľmi krátka, často iba 15 alebo 30 dní. Našťastie je ale možné takmer vždy požiadať o predĺženie. Keby ste ale mali záujem splácať dlhodobo, tento druh úveru určite nie je pre vás určený.

Poslednou nevýhodou je výška úroku, respektíve poplatku. Napríklad ak si požičiate 100€, budete musieť po  30 dňoch vrátiť 120€, niekedy aj viac . A 20€ za 30 dní je naozaj dosť.  Poskytovatelia sa spoliehajú na to, že ak človek potrebuje pred výplatou peniaze, zmieri sa s tým, že niečo preplatí.

 

500 eur ako nový klient cez SMS pôžičku nedostanete

500 eur ako nový klient cez SMS pôžičku nedostanete

 

Ako to prebieha

No a dostávame sa konečne k hlavnému bodu, a to ku konkrétnemu prípadu získania SMS pôžičky.Ja som za vás vyskúšali pôžičku od spoločnosti Friendly Finance Slovakia s.r.o., ktorá má podľa mňs ideálne parametre pre väčšinu žiadateľov. Na adrese www.pozickomat.sk som si prečítali všetko potrebné a vyplnili formulár. Vybral som si 200€ na 31 dní.  Formulár mi ukázal, že budeme musieť vrátiť 262€, čo je o 31% viac, ako si požičiame. Súhlasil som.

Formulár sa vypĺňal v troch krokoch. V prvom som zadal základné údaje ako email, meno a heslo. V druhom kroku kontaktnú adresu, zamestnanie, číslo OP a číslo bankového účtu. V poslednom kroku vyjadríte svoj súhlas s podmienkami odsúhlasením zmluvy. Hotovo.

Z mojej strany to bolo všetko, nebolo potrebné robiť žiadne ďalšie úkony. Po pár hodinách mi prišli peniaze na účet.

 

Zhodnotenie a alternatívy

Jednoduchšie získanie peňazí si asi neviem ani predstaviť.  Výška 200€ na 31 dní asi uspokojí  potreby každého, kto potrebuje finančné prostriedky pred výplatou na krátke obdobie. Keď ráno vyplníte žiadosť, na obed už môžete vybrať peniaze z bankomatu.

Aby sme ale boli objektívny, uvádzam aj ďalšie možnosti SMS pôžičiek. Nebolo v mojich silách všetky otestovať ale som presvedčený, že fungujú na rovnakom princípe.  Líšia sa vo výške pôžičky, dobe splatnosti a výške úroku/respektíve poplatku.

Pomohol som vám alebo máte otázky. Dajte mi vedieť v komentároch. Ďakujem


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

5 Comments

 1. Maria píše:

  Ak si človek začne raz požičiavať pred výplatou, už sa toho len ťažko zbaví. Väčšinou ľudia SMS pôžičky využívajú opakovane. Ale niekedy si človek nepomôže. Ja som raz skúsila Ferratum a bolo tiež bez problémov.

  • Áno, je pravda, že spoločnosti poskytujúce tento druh rýchlych pôžičiek sa spoliehajú na to, že ich služby ľudia využijú opakovane. Preto majú niektoré nebankové subjekty prvú pôžičku bez úroku a bez poplatkov. Vedia, že sa k nim znovu vrátite.

 2. Roman píše:

  No pravdu povediac ma zarazilo to ze splnam vsetky pidmienky co si poziada creditone no ale zas za 100€odomna ziadaly to co ziadaju aj banky napriklal tri vyplayne pasky aza posledne tri mesiace vypis uctu no ale aniby nebol problem len ma to zarazilo a skutocne som sa citil menej ceny no som sa sklamal som si mislel ze im mozem dvoverovat

 3. anonim píše:

  Bacha na nich je to banda úžernicka,,,

(hlasujúcich:7, priemer: 4,57 z 5)
Loading...