Pôžičky bez dokladovania príjmu sú dnes samozrejmosťou

Ak je Váš mesačný príjem nedostačujúci, alebo ste nezamestnaný, automaticky sa radíte pre spoločnosť poskytujúcu pôžičky ako žiadateľ bez prijímu. Táto skupina je veľmi  riziková, kedže pre veriteľa nieje isté, či dokáže človek bez prijímu takúto pôžičku splatiť. Táto situácia môže nastať aj v prípade, ak žiadate o vyššiu sumu, ktorá podľa Vašej pracovnej zmluvy presahuje výšku mzdy. Najčastejšie je to z dôvodu, ak Váš zamestnávateľ uvedie do zmluvy minimálnu mzdu, a zvyšok dostávate na ruku, aby sa tak vyhol vysokým odvodom. Bankové a nebankové spoločnosti teda nezaujíma, aký je Váš bočný príjem, ale smerodajná je suma, uvedená vo Vašej zmluve so zamestnávateľom.

 

 

V prípade, ak nutne potrebujete pôžičku, a nemáte príjem, banky Vám nepomôžu. Pre bankové spoločnosti ľudia bez prijímu spadajú do rizikovej skupiny rovnako ako aj ľudia s negatívnym zápisom v úverovom registry, alebo napríklad ženy na materskej dovolenke. Máte na výber teda samozrejme nebankové spoločnosti, ktoré su ohľaduplnejšie k ľudom bez prijímu, alebo môžete taktiež vyskúšať pôžičku od súkromnej osoby.

 

Pôžička bez prijímu z nebankovky

Nebankové spoločnosti Vám dokážu vybaviť pôžičku aj bez prijímu, nie však všetky. Existuje pár spoločností, ktoré sú ochotné požičať obnos peňazí, jedná sa ale o nižšie sumy, a to len niekoľko stoviek eur. Bežne je splatnosť 30 dní.

 

Ferratum

– výška pôžičky 30 až 350 €
– splatnosť 7 až 30 dní
– RPMN 33%

RPMN je štandardne nadstavené na 33%, avšak ak si požičiate do sumy 150€ a splatnosť bude menej ako 15 dní, RPMN je 0%, takže za pôžičku nezaplatíte vôbec nič. Na získanie pôžičky od ferratum potrebujete ručiteľa. Táto nebankové pôžička je bezúčelová, a vybavíte ju aj v prípade, ak máte negatívny zápis v registry dlžníkov. Na vybavenie stačí vyplniť jednoduchý formulár, a peniaze môžete získať už do 24 hodín.

Pôžičkomat

– výška pôžičky 25 až 95 €
– splatnosť 5 až 31 dní
– RPMN 0%

Poplatky ani úroky za Vašu prvú pôžičku od pôžičkomatu neplatíte. Po riadnom splatení sa dostávate do vernostného programu spoločnosti pôžičkomat, a ďalšiu pôžičku si môžete vybaviť už s vyššou sumou. Najvyššia možná suma je 700€. Pôžičkomat je taktiež bezúčelová pôžička, bez nahliadnutia do registra dlžníkov.

 

Pôžička bez dokladovania prijímu od súkromnej osoby

Pôžičky v dnešnej dobe poskytujú už aj súkromné osoby. Táto forma pôžičky je výhodná vďaka ľahkému získaniu, je však nebezpečnejšia ako banková alebo nebanková pôžička. To môže byť napríklad z dôvodu neznalosti poskytovateľa. Kým v banke máte istotu, a viete s kým podpisujete zmluvu, u súkromnej osoby je to risk. Taktiež sa často stáva, že zmluvy od súkromných osôb sú komplikované, a laik im nemusí porozumieť, takže môžu obsahovať nevýhodné podmienky. Ak plánujete pôžičku od súkromnej osoby v prípade ak ste bez prijímu, odporúčam vždy overiť poskytovateľa, dať prešetriť zmluvu a nikdy neplatiť predčasné poplatky.

 

Výhody pôžičky od súkromnej osoby

– jednoduchosť vybavenia
– bez prijímu, bez registra
– bezúčelová pôžička
– vyššie sumy ako v nebankovkách

Nevýhody

– neznalosť poskytovateľa
– vyšší úrok
– môže sa jednať o podvodníka

 

Záver : Ak ste bez prijímu, a potrebujete finančné prostriedky, musíte sa obrátiť na Vašich známych, na nebankovú spoločnosť, alebo si môžete vybaviť pôžičku od súkromnej osoby. Vaša voľba závisý od výšky sumy, ktorú si chcete požičať. Ak je to veľmi malá čiastka, vyskúšajte Vašich blízkych, alebo nebankovú spoločnosť. Ak potrebujete vyššiu hotovosť, odporúčam pôžičku od súkromnej osoby, pri ktorej Však musíte byť vždy obozretný, a poriadne si preveriť poskytovateľa.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 1,00 z 5)
Loading...