Oplatí sa konsolidácia pôžičiek?

Odkedy sme na našej stránke zverejnili recenziu pôžičky, ktorá slúži na vyplatenie nevýhodnejších pôžičiek a na zlúčenie viacerých pôžičiek do jedného, stretávame s dvoma druhmi reakcií. Prvou sú ľudia, ktorý to vyskúšali a keď dostali konkrétnu ponuku sami zistili, že sa im to oplatí. Do druhej skupiny patria ľudia, ktorý sú bez bližších faktov presvedčení, že brať si pôžičku na vyplatenie inej sa určite neoplatí. Ako to teda vlastne je? Aké sú výhody konsolidačnej pôžičky a aké nevýhody?

 

Úroková miera rozhoduje

Pri konsolidácii pôžičiek je to rovnaké ako pri refinancovaní hypotéky, niekedy sa to oplatí viac, niekedy menej.  Ak pri hypotéky dokážete vymeniť banku a získať úrok nižší o jedno percento, ušetríte tisícky eur. Ak ide o vyššie sumy, tak nie je problém ušetriť aj 10.000 €. A pri pôžičkách sú rozdiely v úročení oveľa vyššie a preto môže byť rozdiel medzi pôvodnou a novou pôžičkou oveľa väčší.

 

Zmeňte úrok a uvidíte rozdiel

Od čoho záleží

Pri posudzovaní výhodnosti alebo nevýhodnosti konsolidácie pôžičiek musíte brať do úvahy okrem úrokových sadzieb aj dobu splatnosti, výšku splátok a veľa iných faktorov. Niektoré sa dajú posúdiť všeobecne, niektoré dokážete oceniť iba vy. Pre niekoho je napríklad lepšie konsolidovať viaceré pôžičky novou, predĺžiť si tak dobu splácania ale znížiť si splátky. Možno to nebude vychádzať výhodnejšie ale nižšie splátky mu pomôžu.

 

ROZDIEL PRI ÚROKU 7% A 12% JE VIAC AKO 1000 EUR

kalkulacka

 

Ďalším faktorom je serióznosť veriteľa. Ak vyplatíte nekorektné podvodné nebankové subjekty pôžičkou od overeného poskytovateľa môžete si byť istí, že aj v prípade problémov so splácaním neprídete rovno o strechu nad hlavou .

Podeľte sa o vaše názory na konsolidáciu pôžičiek v komentároch a určite pomôžete ostatným.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

1 Comment

  1. Gabika Hladká píše:

    Mne sa osobne konsolidácia oplatila a to som vyplácala 3 pôžičky jednou. Nižší úrok je jednoducho výhodnejší a ušetrí vám peniaze

(hlasujúcich:3, priemer: 5,00 z 5)
Loading...