Pôžičky a úvery pre pedagógov – učiteľov

Nielen študentom, ale aj pedagógom vznikajú počas školského roka rôzne výdavky. Pedagogický zamestnanci, ale aj odborný zamestnanci majú možnosť získať pôžičku pomocou fondu na podporu vzdelávania, ktorý taktiež poskytuje pôžičky aj pre študentov. Do roku 2013 existoval aj pôžičkový fond pre začínajúcich pedagógov, ktorý je už momentálne zrušený, a nahradený FNPV ( fondom na podporu vzdelávania )

 

ucitel

 

Kto môže požiadať o pôžičku z FNPV?

O túto pôžičku môžete požiadať v prípade ak ste pedagogický, alebo odborný zamestnanec. Medzi pedagogických sa radí učiteľ, majster, vychovávateľ, pedagogický asistent a pod. Odborný zamestnanec, ako napríklad školský logopéd, špeciálny alebo liečebný pedagóg môže taktiež získať pôžičku pre pedagógov. Je poskytovaná aj pre študentov doktorandského študijného programu na Vysokej škole. Podmienkou je však interné štúdium.

 

Základne informácie o pôžičke

Ak máte záujem o túto pôžičku, jej minimálna výška je 1 000 €, a horná hranica požičanej sumy je 15 000 €. Úroková sadzba je veľmi nízka, aktuálne je to len 2,07%. Táto pôžička je bezúčelová, a to do výšky 10 000€. Ak žiadate sumu nad 10 000 €, je potrebné dokladovať Váš účel. Môže to byť napríklad na výstavbu alebo nadobudnutie bytu, nákup osobného motorového vozidla, alebo za účelom ďalšieho vzdelávania. Ručiteľ je potrebný iba v prípade, ak žiadate sumu vyššiu ako 5 000 €. Do tejto sumy nepotrebujete ručiť. Splatnosť pôžičky pre pedagógov je od 8 do 15 rokov. Predčasné splatenie pôžičky je bez poplatkov, rovnako ako aj jej vybavenie. O odklad splátok môžete požiadať iba v prípade materskej alebo rodičovskej dovolenke.

V prípade omeškania splátok o viac ako dve splátky sa Váš ročný úrok zvýši o 2 %. Ďalší poplatok vznikne v prípade, ak skončíte štúdium na vysokej škole, alebo ukončíte prácu pedagóga, a do 6 mesiacov sa nezamestnáte ako pedagóg. Výška Vášho ročného úroku stúpne v takomto prípade až o 4 %.

Záver : Pôžička pre pedagogických zamestnancov je veľmi výhodná oproti bežným pôžičkám z dôvodu veľmi nízkeho úroku. Taktiež fond na podporu vzdelávania poskytuje výhodné podmienky na získanie a splácanie pôžičky. Ak ste pedagogický zamestnanec, a potrebujete finančne prostriedky, určite je pôžička od FNPV najvhodnejšou voľbou. Informácie o získaní pôžičky spolu s formulárom nájdete na webovej stránke fnpv.sk


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(Oznámkuj článok)
Loading...