Porovnanie úverov na auto

Ak si chcete zakúpiť nové alebo ojazdené vozidlo a nedisponuje dostatočným množstvom finančných zdrojov, niektoré banky pre Vás pripravili úvery šité na mieru. Auto úvery zohľadňujú či si kupujete nové alebo ojazdené auto a podľa toho nastavujú dĺžku splácania. Samozrejmosťou je možnosť pripoistiť sa proti neschopnosti splácania. Výška úrokovej miery pri tomto type úveru je veľmi priaznivá, pohybuje sa už od 7,1 % p. a.

 

OTP BANKA

Banka OTP ponúka bankový úver na kúpu auta až do výšky 8300 EUR. Výhodou je, že banka ponúka klientom expresné spracovanie žiadosti, už do 48 hodín. Veľko výhodu je, že banka garantuje nezmenenú výšku úroku 7,1 % p.a. počas celej doby splácania. Taktiež nie je potrebné dokladovať svoj príjem.

 

Banka poskytne finančné prostriedky záujemcovi, ktorý vlastní minimálne 20 % z predstavovanej sumy auta. Nevýhodou je, že sa banke platí dosť vysoký poplatok za spracovanie úverového obchodu vo výške 166 EUR. Splácať úver je možné až 84 mesiacov, čo je výhoda pre ľudí, ktorí v súčasnosti nedisponujú dostatočnou výškou finančných prostriedkov. Avšak nevýhodou je, že za sedem rokov splácania klient na úrokoch preplatí viac ako 2000 EUR.

 

VÚB BANKA

VÚB banka ponúka spotrebnú flexipôžičku na auto. Jedná sa o účelový úver, ktorým možno financovať kúpou auta nielen na území SR, ale aj v zahraničí. Na rozdiel od OTP banky VÚB banka  ponúka finančné prostriedku už do 24 hodín. Výhodou je, že pri žiadosti o úver nie je potrebné množstvo dokladov. Banka garantuje nemennú splátku počas celej doby splácania. Veľkou výhodu je, že banka poskytuje úver aj na auto, ktoré má klient už zakúpené. Banka taktiež ponúka klientom možnosť poistiť sa proti neschopnosti splácania.

 

Vo VÚB banke je možné vziať si flexipôžičku na auto vo výške od 3300 EUR až do výšky 33 200 EUR. Ak by sme si porovnali výšku úrokovej sadzby za tú istú dobu, teda 7 rokov a sumu 8300 EUR, vo VÚB banke by sme dostali úrok o 1,8 % vyšší. Úrok by prestavoval 8,90 % p. a.

 

ČSOB banka

ČSOB banka ponúka spotrebný úver na auto v dvoch kategóriách. Klient si môže vybrať úver na nové auto alebo na ojazdené auto. V prípade ojazdeného auta banka poskytuje kratšiu možnosť splácania. Výška ročného úroku sa pohybuje od 8,9 %  p.a. Klient môže získať finančné prostriedky od 600 EUR až do výšky 25 000 EUR. Doba splácania je jeden až sedem rokov. V prípade ojazdeného auta je to maximálne päť rokov. Pri tomto type úveru nemusí klient ručiť nehnuteľnosťou. Banka ponúka možnosť pripoistiť sa proti nesplácaniu úveru.

 

Alternatívou sú bezúčelové úvery

Ak vám chýba na kúpu auta len menšia čiastka alebo nespĺňate niektoré podmienky pre získanie autoúveru môžete využiť bezúčelový spotrebný úver. Viaceré banky ako napríklad Tatrabanka alebo Slovenská sporiteľňa ponúkajú bezúčelové úvery, ktorých výšku si môžete určiť vy a ich úrokové sadzby sa pohybujú od 9,9 % p. a.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:3, priemer: 5,00 z 5)
Loading...