Bezúčelová pôžička alebo tovar na splátky?

Ak si túžite zakúpiť nový spotrebný tovar a momentálne nedisponujete dostatočným množstvom peňažných prostriedkov, máte niekoľko možností. Novú práčku alebo televíziu môžete financovať spotrebnou bezúčelovou pôžičkou alebo kúpou spotrebného tovaru na splátky.

 

V prípade nižších cien tovaru je veľmi výhodné zakúpiť tovar na splátky. Využiť nákup na splátky je najvýhodnejší vtedy, ak sa tovar spláca menej ako 10 mesiacov. Množstvo obchodov poskytuje na tento druh predaja rôzne zľavy a zvýhodnené splácanie. Po riadnom splácaní je tovar vo vašom vlastníctve. Ak potrebujete finančné prostriedky na kúpu nábytku do celého bytu alebo drahšieho tovaru je v niektorých prípadoch siahnuť po bezúčelovej pôžičke. Sami si môžete určiť výšku splácania a existuje možnosť, že získate výhodnú úrokovú sadzbu.

 

Nákup tovaru na splátky

Pri nákupe tovaru na splátky musí zákazník spĺňať určité kritéria, ktoré obchodu poskytujú záruky, že zakúpený tovar bude schopný splácať na čas a pravidelne. Podmienky sa v jednotlivých obchodoch mierne líšia. Niektoré obchody nákup tovaru na splátky poskytujú až nad určitú sumu, napríklad ak suma tovaru prekročí 100 EUR.

 

Špecifiká pri nákupe tovaru na splátky:

 • – zákazník, ktorý chce využiť nákup tovaru na splátky musí mať viac ako 18 rokov
 • – nakupujúci musí mať pravidelný príjem (starobných dôchodok, pravidelná výplata, materská dovolenka)
 • – pri nákupe tovaru nad 1000 EUR je potrebné doložiť viac ako dva doklady totožnosti
 • – obchody taktiež poskytujú možnosť poistenia v prípade neschopnosti splácania
 • – výhodou je, že obchody ponúkajú možnosť predĺženia splácania s 0 % navýšením
 • – nespornou výhodou je aj možnosť odstúpiť od splátkovej zmluvy do 14 dní a tovar môže zákazník zaplatiť naraz v hotovosti ak by získal iné finančné prostriedky

 

Niektoré obchody ponúkajú tovar bez vysokého úrokového navýšenia. Avšak množstvo obchodov spolupracuje s nebankovými spoločnosťami a pri splácaní dlhšom ako desať mesiacov klientovi poskytuje ročnú úrokovú sadzby od 23 %.

 

Bezúčelová spotrebná pôžička

Ak plánujete zakúpiť drahší tovar, ktorého hodnota prekročí 1000 EUR a a doba splácania je dlhšia ako rok, je výhodnejšie siahnuť po bezúčelovej pôžičke. Výška poskytovaných financií od bankových inštitúcií je rozdielna, avšak úrok pri tomto type pôžičky býva prijateľný. Bezúčelová pôžička sa oplatí najmä z hľadiska výšky ročných úrokových sadzieb. Ak napríklad splácame tovar, ktorý má hodnotu 150 EUR po dobu 4 mesiacoch je nákup tovaru na splátku ideálne riešenie. Počas krátkej doby splácania a nízkej sumy za tovar nás ročná úroková sadzba, ktorá sa pohybuje od 26 % vyššie neohrozí. Avšak ak by sme s tak vysokou úrokovou sadzbou splácali tovar napríklad 4 roky, tak by sme množstvo finančných prostriedkov preplatili.

 

Špecifiká pri bezúčelovej spotrebnej pôžičke:

 1. klient musí dovŕšiť viac ako 18 rokov
 2. musí disponovať pravidelným mesačným príjmom, ktoré je potrebné dokladovať
 3. pri podpisovaní zmluvy sa musí preukázať dvom dokladmi, ktoré overujú jeho totožnosť
 4. banky poskytujú fixnú úrokovú sadzbu
 5. klient môže získať financie až do výšky 25 000 EUR (výška poskytnutých prostriedkov sa v jednotlivých bankách môže líšiť)
 6. voliteľná doba splácania
 7. klient nemusí ručiť nehnuteľnosťou
 8. priaznivá úroková sadzba, ktorá sa pohybuje od 8,90 %

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(Oznámkuj článok)
Loading...