Pôžička na rekonštrukciu a bývanie

V dnešnej dobe ľudia v mladom veku rozmýšľajú o stavbe, rekonštrukcií,  alebo kúpe domu či bytu. Tieto sumy sa pohybujú dosť vysoko, preto je  často jediným východiskom úver. Banky poskytujú špecifické finančné  produkty na bývanie, často s dosť výhodným úrokom. Ak rozmýšľate  o takomto úvere, nebankovým spoločnostiam nevenujte pozornosť, pretože  sa zbytočne pripravíte o výhodne podmienky , ktoré poskytujú banky.

 

 

Prvá Stavebná Sporiteľňa – Stavebný úver

Na získanie stavebného úveru v PSS je potrebné sporenie, a to v období minimálne 2 rokov, kde nasporíte minimálne 25% z žiadanej sumy úveru. Teda ak nemáte založené sporenie, PSS by Vám zabralo množstvo času, kým by ste si vybavili úver na bývanie. Ročná úroková sadzba je 2,9% – a to počas celej doby splácania, čo je veľmi výhodné. Môžete získať úver až do výšky 50 000 €, a to bez skúmania o výške Vášho príjmu. Splácať môžete až 17 rokov. Taktiež predčasné splatenie je bez poplatkov.

 

Slovenská Sporiteľna – Úver na bývanie

Úver na bývanie môžete získať bezúčelovo do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. SLSP za Vás vybaví a zaplatí znalecký posudok, a umožní Vám postupne financovať Vašu výstavbu v  prípade zvyšujúcej sa hodnoty Vašej nehnuteľnosti. Tento úver je vhodný najmä na kúpu pozemku, stavby, alebo na rekonštrukciu. Výška úveru je od 7 000 € až do 200 000 €. Splácať úver môžete až 30 rokov, čo je maximum. Úroková sadzba sa pohybuje v rozmedzí 2,00 – 2,30 %.

 

Tatrabanka – Hypotéka

Tatrabanka poskytuje úrokovú sadzbu už od 2% ročne, a to v v prípade 3 ročnej fixácie. Úver získate už od výšky 10 000 € až do 100% hodnoty založenej nehnuteľnosti. Splatnosť je rovnako ako v Slovenskej Sporiteľni – 30 rokov. Máte možnosť poistiť Vašu schopnosť splácať úver, kde sú kryté riziká ako napríklad smrť, strata zamestnania, alebo invalidita.

 

Vúb – Flexihypotéka

Flexihypotéka od VÚB banky je účelový hypotekárny úver, ktorý musíte zabezpečiť nehnuteľnosťou. Úroková sadzba sa líši pri fixáciách. Na 1 rok je to 2,8%, a najnižší úrok 2,0% získate pri 3 ročnej fixácií. Na vybavenie úveru na bývanie od VÚb potrebujete doklad totožnosti, a doklad o Vašej adrese. Minimálna suma, ktorú Vám VÚB poskytne je 6 600€ . Príjem dokladovať nemusíte, banka si ho overí v Sociálnej poisťovni. K nehnuteľnosti potrebujete znalecký posudok – ktorý môže urobiť aj banka.

Záver : Množstvo bánk poskytuje veľmi výhodné úroky na hypotéky a finančné produkty zamerané na stavbu, kúpu nehnuteľnosti alebo rekonštrukciu. Závisí to však od fixácie, a najmä od hodnoty Vašej nehnuteľnosti, ktorou musíte ručiť. V prípade ak máte špecifické požiadavky na hypotéku, odporúčame navštíviť jednotlivé pobočky bánk, kde Vám osobne pomôžu vybrať správnu pôžičku na bývanie alebo na rekonštrukciu.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:2, priemer: 4,50 z 5)
Loading...