Pôžičky na splatenie exekúcie

V dnešnej dobe je veľmi jednoduché dostať sa do finančných problémov. Práce je málo, životné náklady sú vysoké. Môže sa veľmi jednoducho stať, že nestihnete pokrývať všetky výdaje zo svojho príjmu a potom nastane problém. Tým najhorším scenárom je asi exekúcia. Vďaka nej môžete prísť o celý svoj majetok.   Zabrániť tomu môžete napríklad pôžičkou.

 

Pôžička vás môže zachrániť

Asi to neznie moc logicky, brať si pôžičku v prípade, že nemáte peniaze a viete, že nemáte z čoho splácať. Keď sa nad tým ale zamyslíte, pôžička môže byť pre veľa ľudí vhodným riešením. Ako to? Zoberme si situáciu, kedy dlžíte nejakej spoločnosti 3000 EUR. Nesplácate a dostanete sa do exekúcie. Exekútor môže následne na pokrytie pohľadávky voči vám odpredať vašu nehnuteľnosť, často za veľmi nízku cenu.

Môže sa tak veľmi ľahko stať, že kvôli 3000 eurám prídete o nehnuteľnosť v hodnote až 30.000 eur. Nebolo by lepšie, vziať si pôžičku, vyplatiť dlhy a pomaly ale poctivo splácať? Určite áno.

 

Možností nie je veľa

Získať peniaze v dobe, kedy na vás bola uvalená exekúcia, je veľmi ťažké. V bežnej banke určite nepochodíte a rovnako ani v nebankovkách nemáte veľkú šancu. Existujú ale výnimky, ktoré poskytnú úver aj osobám so záznamom v registri alebo tým, ktorí sú v exekúcii. Keďže je pre poskytovateľa takáto pôžička nadmieru riziková, musíme rátať so zvýšeným úrokom. V porovnaní s tým, že by sme mohli prísť o celý majetok, je táto skutočnosť naozaj zanedbateľná.

 

Poskytovatelia

Asi najznámejším poskytovateľom úveru na exekúciu je spoločnosť Úver4You. Tá poskytuje úvery ľuďom zo západného a stredného Slovenska. Nevýhodou je to, že musíte mať k dispozícii nehnuteľnosť, ktorou budete ručiť. Ak tieto 2 podmienky splníte, máte pôžičku takmer istú a zbavenie sa exekúcie je veľmi blízko. Viac informácií a aj online žiadosť nájdete v našej recenzii na adrese http://www.pozickomania.sk/recenzie/pozicka-bez-registra-uver4yousk/ .

Ďalšou možnosťou ako získať peniaze je SMS pôžička alebo pôžička cez telefón. Takéto pôžičky sa dajú získať veľmi rýchlo a poskytovatelia často neoverujú registre. Problém je ale v tom, že cez SMS pôžičku získate maximálne 100 – 200 eur. To vám vaše problémy s exekúciou určite nevyrieši a môže vašu situáciu iba skomplikovať. Ak by vám to ale pomohlo prežiť, môžete aj túto možnosť vyskúšať. Najobľúbenejšou SMS pôžičkou čitateľov portálu Pôžičkománia je tento rok Pôžičkomat.

 

Treťou, a asi aj poslednou možnosťou získania peňazí pri exekúcii, je pôžička od súkromnej osoby. Na Slovensku existuje viacero portálov, ktoré ponuky pôžičiek od fyzických osôb združujú. Treba si ale dávať pozor, lebo až 80% ponúk je neserióznych. Často sa súkromné osoby snažia od ľudí v ťažkej životnej situácii vylákať vopred peniaze. Po prijatí poplatku prestanú komunikovať a vy ste na tom ešte horšie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

1 Comment

  1. Monika Tomšová píše:

    Dobrý deň prajem. Chcela by som Vás požiadať, či by som nemohla dostať 6000 eur na vyplatenie PROFICREDITU, ktorý ma dal na exekúciu. Dostala som sa do problémov kôli bývalému partnerovi a preto by som chcela ten Proficredit vyplatiť. Nikdy som nemala takéto problémy. Som riadne zamestnaná. Prosím Vás, pomôžte mi. Ďakujem pekne a prajem pekný deň.

(hlasujúcich:4, priemer: 4,00 z 5)
Loading...