ČSOB zníži každý rok úrokovú sadzbu o percento

ČSOB pripravila pre svojich nových, ale i dlhoročných klientov príjemný benefit. Každý, kto v banke ČSOB požiada o spotrebný úver, môže získať každoročné znižovanie úrokovej sadzby o 1 %. Stačí, ak mu banka spotrebnú úver úspešne schváli do 30. júna 2014.

 

Ale to nie je všetko. Banka prináša množstvo noviniek a služieb, ktoré môžu klienti využívať. Poistenie nemusíte uzatvárať iba v poisťovni, túto službu si môžete pohodlne zaplatiť aj kamennej pobočke ČSOB. Poistenie vás ochráni v prípade, že by ste sa ocitli v nečakanej životnej situácii.

 

Rozvoj bývania

Zo štatistík, ktoré si vedie ČSOB banka, vyplýva, že slovenskí klienti najčastejšie využívajú spotrebné úvery na úpravy svojich domácností. Presné číslo predstavuje 33 % z celkových spotrebných úverov, ktoré ČSOB banka za vybrané obdobie schválila slovenským klientom. Odborníci zo skupiny ČSOB predpokladajú ešte ďalší rast spotrebných úverov na zveľaďovanie príbytkov. Predpokladajú, že daných 33 % sa v blízkej budúcnosti bude zvyšovať na 45 % zo všetkých ľudí, ktorí čerpajú spotrebné úvery. Najviac sa predpokladajú investície do rekonštrukcie bytov a domov.

 

Kúpa auta alebo motocykla, je pre slovenských klientov druhá najčastejšia motivácia, prečo si zobrať spotrebný úver. Tieto finančné prostriedky zaoberajú 27% z celkového počtu.

 

A napokon, tretiu priečku najčastejšie využívaných spotrebných úverov tvoria spotrebné úvery na kúpu zariadenia domácností. Tento počet predstavuje 20 % zo spotrebných úverov. Odborníci predpokladajú, že sa v budúcnosti toto číslo zvýši na z pôvodných 20 % na 28 %.

 

Zo získaných štatistických informácií sa taktiež zistilo, že najviac zaťažení spotrebnými úvermi sú obyvatelia Bratislavy. Naopak, najmenej poberateľov spotrebného úveru sa nachádza v meste Trenčín. Bratislavčania taktiež vyberajú najvyššie sumy, v priemere 6000 eur. Naopak, najnižšiu cenu spotrebných úverov si berú spomínaní obyvatelia Trenčína a priľahlých obcí. Táto suma sa priemerne pohybuje na úrovni 4761 eur.

 

Ak by sme štatistiku sledovali plošne, z celého územia Slovenska, zistili by sme, že priemerná výška spotrebného úveru je 5215 eur. Najvyššie splátky splácajú obyvatelia Bratislavy. Obyvatelia mesta Nitra platia najnižšie mesačné splátky spotrebných úverov.

 

Dĺžka splácania spotrebných úverov

Košičania poberajú spotrebný úver spomedzi ostatných klientov najdlhšie. Priemerná dĺžka splácania je 66 mesiacov. Trenčania opäť obsadili najnižšiu priečku a uvedených faktov vyplýva, že spotrebné úvery splácajú najkratšie. Je priemerne 55 mesiacov.

 

Banka ČSOB dokonca zostavila i štatistiku, ktorá prezrádza najčastejšie mená a vek klientov. Mužskí klienti, ktorí poberajú spotrebné úvery sa najčastejšie volajú Peter a vek 37 rokov. Zo ženských mien prevláda meno Jana, vo veku 39 rokov. Vo všeobecnosti je rozdiel poberateľov spotrebného úveru medzi pohlaviami pomerne veľký. Pomer medzi mužmi a ženami, ktorí čerpajú spotrebné úvery je percentuálne vyjadrený 62:38.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

(hlasujúcich:1, priemer: 5,00 z 5)
Loading...