Vieme, kde získajú ženy na materskej pôžičku

Hneď po vydaní mojej predchádzajúcej recenzie som dostal viacero emailov s otázkou, či je daná pôžička od uvedenej spoločnosti   vhodná aj pre ženy na materskej. S poľutovaním musím skonštatovať, že nie je. Samozrejme ale nezostaneme len pri tomto konštatovaní, to by som vám asi moc nepomohol.  Dnes vám ponúknem  alternatívne pôžičky, ktoré sú pre mamičky na materskej najvhodnejšie.

 

 

Skôr ako o pôžičku požiadate?

Pred tým, ako si vymenujeme spôsoby  na získanie pôžičky, chcel by som apelovať na váš zdravý rozum. Zvážte, či pôžičku naozaj potrebujete. Materská alebo rodičovský príspevok často stačia iba na pokrytie nákladov potrebných na život, ukrojiť časť na splátku úveru môže byť veľmi ťažké.

 

Keď potrebujete peniaze rýchlo a od overenej spoločnosti, tak si vyberte z týchto dvoch spoločností podľa toho, akú sumu potrebujete:

200€ do 10 minút   6000€ do 24 hodín

 

Banka

Ak potrebujete peniaze, vaše kroky by mali v prvom rade viesť do banky. Tá má síce trocha prísnejšie kritériá kladené na bonitu klienta, ale úroky sú spravidla nižšie ako u nebankových subjektov.  Výhodou je ale hlavne to, že banky sú pri omeškaných platbách tolerantnejšie.

V banke určite vyskúšajte požiadať o bezúčelový spotrebný úver,  ktorý často nie je potrebné ani dokladovať. Ak by vašej žiadosti o spotrebný úver nevyhoveli, skúste si vybaviť ku svojmu účtu kontokorent  –  takzvané povolené prečerpanie.  Môžete tak vybrať z účtu viac ako na ňom reálne máte. Nazýva sa to aj kontokorentný úver.  Povolené prečerpanie vám banka schváli aj bez zdokladovania príjmu.

 

100 EUR nie je moc, ale aj pôžička v takejto výške môže pomôcť

100 EUR nie je moc, ale aj pôžička v takejto výške môže pomôcť

 

Nebankové spoločnosti

Ak ste pôžičku v banke nedostali alebo vám bankový úver z nejakého dôvodu nevyhovuje, máte aj ďalšie možnosti.  Môžete sa obrátiť na niektorú z nebankových spoločností. Pozrime sa spolu na to, ktorá nebankovka vyrieši mamičke na materskej jej finančné problémy .

 • Profi Credit – jedna z najznámejších nebankových spoločností pôsobiacich na Slovensku už dlhú dobu. Ide o veľmi solídnu spoločnosť, ktorá klientom vychádza v ústrety aj v prípade, keď nastane problém pri splácaní.  Ženy na materskej môžu cez Profi Credit získať až 1500€.

Cez online žiadosť na Totalmoney ponúka Proficredit  dokonca až 3000 € a asi aj lepšie podmienky. Oplatí sa vyskúšať

 

 • SMS Pôžičky  – O tomto druhu krátkodobej pôžičky som sa rozpísal v minulom článku, v ktorom nájdete aj jednotlivých poskytovateľov. Ide o to, že takýmto spôsobom získate len veľmi málo peňazí na veľmi krátky čas. Napríklad 200€ na 30 dní. Výhodou je iba to, že veriteľovi nie je potrebne dokladovať príjem a preto je pôžička automaticky schválená aj ženám na materskej.  Či sa vám to oplatí, musíte zvážiť sami.

 

Možno sú aj ďalšie, ale myslím, že práve vyššie uvedené sú tými správnymi riešeniami pre väčšinu z vás. A čo dodať na záver? Všetkým mamičkám na materskej držím palce, nech im to finančne čo najlepšie vychádza. Ak potrebujete peniaze, požičajte si len toľko, koľko vám chýba. Neberte si navyše.

A hlavne, v žiadnom prípade si nepožičiavajte od súkromných osôb, ktoré pôsobia podozrivo a neplaťte žiadne poplatky vopred. Moje odporúčania ako sa nenechať nachytať nájdete napríklad aj v článku: Pozor na podvodníkov ponúkajúcich pôžičku.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/4/44955f4c-a573-4cfb-9938-a1522a287886/pozickomania.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

3 Comments

 1. Europozicka píše:

  Niekde som čítala, že pre ženu na materskej je možné dostať pôžičku aj od spoločnosti Provident. Je to pravda? Tam je možnosť pôžičky až do 2300 €.

  Mojej známej sa podarilo dostať pôžičku od Home Creditu ale v online žiadosti uviedla, že je zamestnaná a má príjem. Oni si to ďalej ani neoverovali. Neviem, asi záleží aj na objeme finančných prostriedkov. Pri vyšších sumách asi človek príjem aj dokladuje.

 2. Na materskej píše:

  Moji známi sa nadomnou strašne pohoršovali, že si chcem zobrať pôžičku aj keď som teraz bez príjmu. Čo mám ale robiť keď teraz potrebujem peniaze a neviem ich inak získať. Rodina mi nepožičia, všetci na mňa kašlú. Ja potrebujem pôžičku, ktorá má nízke mesačné splátky. Nevadí, ked preplatím. Hlavne aby som stíhala splácať z rodičovského príspevku. Poradí mi niekto?

 3. monika karvayova píše:

  ja nemam dobre skzsenosti z pozickami som na rodicovskom prispevku vo vyske300eur priatel je zivnostnik a nikdy neprejdem ked si ziadam o pozicku len ma natahuju a potom su neni schopny ani len odpisat alebo zavolat ze som nepresla pomozu takym co to nepotrebuju a nakoniec ani nesplacaju

(hlasujúcich:8, priemer: 4,88 z 5)
Loading...